Finał Porsche w Brnie

Ostatnie starcie zawodników startujących w tegorocznych pucharze Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe odbędzie się na czeskim torze wyścigowym Automotodrom Brno w najbliższy weekend 3-4 października.

Na 5403 metrowym obiekcie podczas 7 rundy pojawi się trzech zawodników zespołu GT3 Poland. Do finałowej rywalizacji stanie Marcin Jedliński – trzeci w ostatnim wyścigu na Torze Poznań w klasie SILVER, Stanisław Jedliński, który pojawił się na podium dwukrotnie w miniony weekend oraz Jarosław Budzyński, jeśli jego nowe Porsche 991 zostanie naprawione.

Tym razem jedziemy w trzyosobowym składzie – mówi manager zespołu Bartosz Opioła. To będzie nasz ostatni wyścig, ale planujemy jeszcze parę sesji treningowych. Wszystko zależy od pogody. Podczas ostatniego wyścigu zebraliśmy laury w WSMP, Marcin stanął na podium w Porsche razem ze Stanisławem, dlatego plany na Brno wydają się jasne. Zamknąć sezon podium! Rafał boryka się z kontuzją i czeka na nowy sezon, żeby dobrze się wyleczyć. Auto Jarka jest w trakcie odbudowy, a my walczymy z samochodem Andrzeja Lewandowskiego, tak, żeby mógł dokończyć sezon.

Weekend dla kierowców rozpoczyna się w czwartek od ośmiu sesji treningów wolnych, podczas których zawodnicy będą mogli dobrać odpowiednie ustawienia samochodów i przypomnieć sobie dokładnie górzysty tor o różnicy wzniesień blisko 80 metrów.

Szanse na podium podczas tego weekendu ma Marcin Jedlinski, który podczas ostatnich czterech rund, dwukrotnie pojawił się w pierwszej trójce klasy SILVER. W klasyfikacji gości, powalczy Jarosław Budzyński, poznający dopiero samochód, którym w sezonie 2015 wystartuje w Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe. W tej walce pojawi się jego zespołowy kolega Stanisław Jedliński.

W piątek wyścigowe Porsche wyjadą dwukrotnie na tor. Pierwszy raz pojawią się o godzinie 9:30 podczas 45 minutowego wolnego treningu. Tuż po południu o godzinie 13:50 rozegrane zostaną ostatnie w tym roku kwalifikacje do dwóch niedzielnych wyścigów, które ustawią zawodników na polach startowych.

Sobota będzie tym razem bardzo intensywna ponieważ dwa wyścigi na dystansie 20 minut + 1 okrążenie zadecydują ostatecznie o miejscach w klasyfikacji generalnej i klas. Wyścig numer 1 wystartuje o 9:00, a ostatnie starcie nastąpi o 12:40, kiedy poznamy ostatnich zwycięzców tegorocznej rywalizacji.

Marcin Jedliński: Czekam na zawody w czeskim Brnie. Miałem okazję trenować na tym obiekcie kilka tygodni temu. Wtedy jeździliśmy w bardzo trudnych warunkach, ale udało mi się przypomnieć tor i jego specyfikę. Czwartek przeznaczamy na intensywne jazdy. Po podium w Poznaniu mój apetyt rośnie. Oczywiście moją ambicją jest jak najlepsza jazda, która pozwoli na zdobywanie trofeów. Jednak pamiętam o tym, że wciąż się uczę i prawdziwą rywalizację chciałbym rozpocząć od sezonu 2015. Kończymy sezon i powoli trzeba myśleć o planach na kolejny rok. Z pewnością ten start nie będzie ostatnią wizytą na torze, ale o tym co dalej będę informował po zawodach. Chciałem podziękować wszystkim kibicom ekipy GT3 Poland za wsparcie i trzymajcie za nas kciuki.

Jarosław Budzyński: Po Poznaniu pierwsze moje myśli były aby nie jechać już w Brnie. Jednak im bliżej tym większa chęć pojawienia się na torze, tym bardziej, że szkody w 991 po wizycie na bandzie w Poznaniu nie są tak wielkie. Jeszcze nie jest to 100% pewność, ale mam wolę walki do końca sezonu. Poza tym chciałbym wjeździć się w nowy samochód. Jeśli się pojawię podczas wyścigu kończącego sezon Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe, to na pewno podejdę do dwóch wyścigów na chłodno. Pojadę bardzo ostrożnie aby zminimalizować ryzyko i mieć z tego startu dobrą zabawę. No i oczywiście żeby nie spowodować dodatkowych kosztów. Lubię ten tor, w poprzednich latach zajmowałem bardzo wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej plasując się w pierwszej trójce. Chciałbym, żeby ten występ fajnie podsumował cały rok.

inf. pras.

Dodaj komentarz