„Finałowe starcie świdniczanina o podium”

Już w najbliższy weekend na Torze Poznań, w dniach od 22 do 24 września odbędzie się finałowa runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Polski Hour Race, w których udział bierze Damian Lempart – 21-letni kierowca pochodzący ze Świdnicy. Damian wspólnie z Miłoszem Matuszykiem wystąpią w barwach zespołu MMM Racing, za kierownicą BMW 318is.

IMG_0171

Damian oraz Miłosz zajmują obecnie czwartą pozycję w rocznej klasyfikacji grupy D4-2000, jednak młodzi kierowcy wciąż zachowują szansę nawet na tytuł Wicemistrzów Polski. W idealnym przypadku, Damian powtórzy sukces sprzed 2016 roku, w którym wywalczył w debiucie tytuł Wicemistrza Polski. Przed kierowcami stoi niezwykle trudne zadanie ze względu na presję, bardziej doświadczonych i lepiej uzbrojonych sprzętowo rywali.

_MG_0732

Damian: „Czeka mnie niezwykle ciężki weekend wyścigowy, ze względu na stawkę o jaką się toczy obecnie rywalizacja. Spędziłem mnóstwo czasu na trening i analizę toru oraz swoich błędów. Mimo wszystko liczę na to, aby spadł obficie deszcz. Ciężkie warunki pogodowe mogą być moim sprzymierzeńcem przy dosyć dużej różnicy osiągów między samochodami z którymi musimy rywalizować. Co by się nie działo, chcę dać z siebie wszystko i powalczyć o jak najlepszy wynik aż do linii mety. Trzymajcie kciuki!”

_MG_1551

Damian jest wspierany przez Fundację Jolanty i Leszka Czarneckich, Fundację im. Lesława A. Pagi, portal oraz magazyn RALLY AND RACE, klub TMSM „Sparta” Wrocław, portal Simrace.pl oraz Carrera Cars Team.

IMG_0569

Wszelkie szczegółowe informacje nt startów Damiana można śledzić na bieżąco na stronie Facebook kierowcy: facebook.com/lempartracing

IMG_0595 IMG_9244 IMG_9276 IMG-4946

inf.pras.

Dodaj komentarz