FIZYCZNE ROZWAŻANIA O RAJDACH WRC

Red Bull Ryzyk Fizyk, Politechnika Śląska, Katowice

27 stycznia na Politechnice Śląskiej odbędzie się wyjątkowy wykład z serii Red Bull Ryzyk Fizyk, poświęcony samochodom rajdowym. Zarówno fani szybkiej jazdy, jak i fizyki, będą mieli okazję spojrzeć na swoje dziedziny z odmiennej perspektywy. Część praktyczna zajęć będzie prowadzona przez profesjonalnego kierowcę – Michała Kościuszko, zaś teorię naukową wytłumaczy fizyk – dr inż. Adam Sieradzki z Politechniki Wrocławskiej. 

Red Bull Ryzyk Fizyk - Gdańsk fot. Piotr Bieniewski(1)[1]

 

Red Bull Ryzyk Fizyk jest serią wykładów łączących w sobie magię praw fizyki z często niezrozumiałymi zjawiskami obecnymi w sportach ekstremalnych. Tym razem za pośrednictwem teorii i praktyki, wytłumaczone zostaną niecodzienne zachowania rajdowego samochodu WRC. Dzięki dokonanej przez dr inż. Adama Sieradzkiego analizie i praktycznym uwagom Michała Kościuszko, studenci uczestniczący w wykładzie dowiedzą się, w jaki sposób funkcjonuje aerodynamika samochodu rajdowego w trakcie rajdów oraz jaki jest odpowiedni tor jazdy pojazdu podczas pokonywania zakrętów!

Red Bull Ryzyk Fizyk - Gdańsk fot. Piotr Bieniewski(2)

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Red Bull Ryzyk Fizyk - Gdańsk fot. Piotr Bieniewski(3)[1]

Red Bull Ryzyk Fizyk: Michał Kościuszko

Politechnika Śląska, Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii,                                                 ul. Krasińskiego 8, Katowice

27 stycznia, godz. 16:00

WSTĘP WOLNY

Red Bull Ryzyk Fizyk - Gdańsk fot. Piotr Bieniewski

 

Więcej informacji na www.redbullstudent.pl

 

 Inf.pras.

Dodaj komentarz