Francja i Węgry do zdobycia

Najbliższy weekend będzie jednym z najtrudniejszych w tym sezonie dla ekipy GT3 Poland. To wszystko za sprawą dwóch wyścigów rozgrywanych w dwóch różnych częściach Europy – we Francji i na Węgrzech.

 r4

Aż 7 kierowców ruszy w dniach 24-26 czerwca do rywalizacji w barwach GT3 Poland. Na francuskim torze Paul Ricard do walki w Lamborghini Blancpain Super Trofeo staną dwa Huracany ekip Rafał Mikrut/Grzegorz Moczulski i Andrzej Lewandowski/Teodor Myszkowski. Prawie 1300 km dalej rozegrany zostanie wyścig Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe na obiekcie Pannoniaring na Węgrzech gdzie kibice zobaczą Marcina Jedlińskiego, Stanisława Jedlińskiego oraz Mariusza Urbańskiego.

– Tiry z naszymi samochodami dotarły już na oba tory wyścigowe – mówi Bartosz Opioła, manager GT3 Poland. Pojawimy się na Paul Ricard i Pannoniaring w pierwszy weekend wakacji. Tak ciężkiego weekendu nasz team jeszcze nie miał, ale liczymy na dobry wynik w obu seriach wyścigowych. W Lamborghini musimy postawić na rozwagę i naukę toru, choć z pewnością Teodor i Andrzej będą chcieli walczyć o jak najwyższe pozycje. Znowu w Porsche Marcin Jedliński będzie próbował zaatakować czołówkę. Dlatego z pewnością możemy liczyć na walkę od pierwszych treningów.

5842 metrowy tor na południu Francji przyjmie na starcie blisko 50 Lamborghini Huracanów, które będą walczyły w klasach PRO, PRO-AM, AM i LC. W czwartek zawodnicy przejdą odbiór administracyjny i badanie kontrolne. Pierwszy raz na torze zobaczymy kawalkadę Lamborghini w piątek o godzinie 11:10, a drugi raz o 15:50 podczas dwóch sesji treningowych.

Sobota to kwalifikacje o godzinie 9:00 i pierwszy wyścig który rusza o 14:30, ale już od 14:05 będzie można śledzić relację video streaming na stronie http://cdn.lamborghini.com/.

gt3poznan

Drugi wyścig to niedziela i godzina 12:05, a już godzinę po południu poznamy zwycięzców wyścigu na podium.

Weekend na Węgrzech to wolny trening tuż przed wieczorem dla zawodników Porsche GT3 Cup Challenge, którzy pojawią się na torze o godzinie 17:30. Kwalifikacje w sobotni poranek potrwają 30 minut i rozpoczną się o godzinie 9:00 podobnie jak w Lamborghini na torze Paul Ricard. 14:15 to wyścig nr 1 na dystansie 20 minut + 1 okrążenie. Drugi wyścig weekendu rozegrany zostanie w niedzielę o godzinie 9:35.

Zapraszamy na nasz profil na Facebook: https://www.facebook.com/GT3Poland, gdzie będziecie mogli śledzić zmagania zawodników startujących na obu torach w dwóch seriach Porsche i Lamborghini.

inf.pras.

Dodaj komentarz