Garstecki i Kowner po Poznaniu

W piękny majowy weekend, na Torze „Poznań” odbyły się pierwsze dwie rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2015 oraz I runda Mistrzostw Polski Hour Race. Zespół Garstecki Sport reprezentowali Maciej Garstecki (Fiat Panda D4-1600 Hour Race) oraz Piotr Kowner (Fiat Seicento Abarth DN-1N oraz Fiat Panda kl. D4-1600 Hour Race).

Garstecki

Maciej Garstecki – dla naszego zespołu pierwszy tegoroczny wyścigowy weekend był całkiem udany. W klasie DN-1N Piotr Kowner dwa razy zameldował się na podium, z czego sobotni wyścig wygrał i zajmuje obecnie pozycję lidera punktacji. Wspólnie z Piotrem wystartowaliśmy w I rundzie Mistrzostw Polski Hour Race i wygraliśmy klasę D4-1600 oraz zajęliśmy 9. miejsce w klasyfikacji generalnej. Nasza Panda spisywała bez zarzutu – tradycyjnie przygotowana przez poznański serwis POL-CAR. Tempo w wyścigu było niezłe, ale wiem że możemy jeszcze je poprawić. Mam nadzieję, że w kolejnej rundzie MPH powalczymy o wyższe pozycje w generalce. Zapraszam do śledzenia naszego profilu www.facebook.com/GarsteckiSport. (fot. G. Kozera)

Kowner1

Piotr Kowner- To był świetny weekend,  3 razy na podium w tym dwukrotnie na pierwszym miejscu. Piątkowy wyścig był bardzo trudny, nie uniknąłem kilku błędów i na ostatnim okrążeniu zostałem wypchnięty z toru- ukończyłem na 3. miejscu. Sobota była dużo lepsza. Po kwalifikacjach wystartowałem jako trzeci w klasie DN-N1,  dość szybko wyszedłem na prowadzenie, które utrzymałem do mety. Na zakończenie wystartowaliśmy razem z Maciejem Garsteckim w wyścigu godzinnym MPH, który zakończyliśmy na pierwszym miejscu w klasie1600. Jestem bardzo zadowolony- dobrze przygotowane samochody, doskonała praca zespołu Garstecki Sport i sam Maciej jako pierwszy kierowca wyścigu godzinnego w zespole, motywują mnie do jeszcze cięższej pracy. (fot. M. Wiśniewska)