Garstecki i Kowner przed inauguracją WSMP

W dniach 06-07.05 na Torze „Poznań” odbędą się pierwsze tegoroczne rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2016. Wśród uczestników będą kierowcy zespołu Garstecki Sport – Maciej Garstecki i Piotr Kowner, reprezentujący Automobilklub Wielkopolski.

Garstecki

Maciej i Piotr wspólnie wystartują w czterech rudach Mistrzostw Polski Hour Race. Podczas godzinnych wyścigów zmieniać się będą za kierownicą sprawdzonego Fiata Panda 100HP, zgłoszonego w klasie D4-1600.

Maciej Garstecki – już nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu wyścigowego. Po kolejnych trzech latach za kierownicą Seicento Abarth i zdobyciu dwóch tytułów wicemistrzowskich w klasie DN-1N, stwierdziłem, że czas pojeździć czymś innym. Po namowach Piotra i jednorazowym, udanym starcie w ubiegłym roku – wybór padł na utytułowaną w wyścigach endurance Pandę 100HP. Wprawdzie godzinny wyścig ma niewiele wspólnego z endurance ale liczymy, że da się tym autem trochę powalczyć. Ale to nie znaczy, że porzucamy zupełnie Seicento- Piotr wystartuje ponownie w klasie DN-1N moim ubiegłorocznym autem. Liczę, że jako 4. zawodnik w klasyfikacji 2015, w tym roku skutecznie będzie walczył o podium. Dodatkowo będziemy pomagali Tomkowi Biernatowi, doświadczonemu w wyścigach wirtualnych, w jak najlepszym debiucie w realiach WSMP.

kowner1

Piotr Kowner- Cieszę się, że w końcu długa przerwa wyścigowa dobiega końca. Mój pierwszy kontakt z samochodem i torem będzie miał miejsce dopiero na treningu przed wyścigiem. Jestem pozytywnie nastawiony i zmotywowany do walki. W tym roku, ponownie wystartuję w teamie Garstecki Sport, tak jak w ubiegłym roku w klasie 1N oraz w Mistrzostwach Polski Hour Race (MPH). Samochody przygotowane zostały przez poznański POL-CAR. Dużym wyzwaniem będzie dla mnie jazda wspólnie z Maciejem Garsteckim w MPH, nie będzie łatwo utrzymać Maćka tempo, więc czeka mnie sporo pracy, ale dam radę. Do zobaczenia w Poznaniu 🙂

Dodaj komentarz