Garstecki Sport po 5 i 6 rundzie WSMP

W pierwszy wrześniowy weekend, na Torze „Poznań” odbyły się kolejne dwie rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2016 oraz III runda Mistrzostw Polski Hour Race. Zespół Garstecki Sport reprezentowali Maciej Garstecki (Fiat Panda D4-1600 Hour Race) oraz Piotr Kowner (Fiat Seicento Abarth DN-1N oraz Fiat Panda D4-1600 Hour Race).

MaciejGarstecki1 Panda1

Maciej Garstecki – III runda Mistrzostw Polski Hour Race już za nami. Tym razem nie wszystko układało się zgodnie z planem- musieliśmy zaliczyć dwa dodatkowe postoje co kosztowało nas ponad 2 okrążenia straty. Mimo tych trudności wygraliśmy klasę D4-1600. Było to trzecie nasze zwycięstwo w sezonie i nad głównymi konkurentami, teamem Łaszkiewicz/Strozik, mamy 14 punktów przewagi, co oznacza że możemy już świętować zdobycie tytułu Mistrzów Polski Hour Race 2016. Wyścigowa Panda, którą startowaliśmy została przygotowana przez poznański POL-CAR, Autoryzowany serwis aut Grupy Fiat, Iveco i Seat, www.pewnyserwis.pl Zapraszam do śledzenia naszego profilu, www.facebook.com/GarsteckiSport. (fot. Grzegorz Kozera)

PiotrKowner

Piotr Kowner- Już na treningach widać było pewne braki w szybkości, ale po działaniach serwisu, moje tempo znacznie się poprawiło. Pierwsze miejsce w Hour Race oraz moje 3. i 2. w kolejnych rundach w klasie DN-1N dają powody do zadowolenia. Oczywiście w mam pewien niedosyt zwłaszcza po sobotnim wyścigu,  w którym straciłem pierwsze miejsce po tym jak mnie obróciło na jednym z zakrętów. W wyścigu godzinnym też nie zabrakło emocji. Najpierw zjazd Macieja do depot po 3 okrążeniu, z dymiącymi hamulcami, a później ja też musiałem zjechać do depo po uszkodzeniu opony. Potem pogoń za rywalami i problemy ze skrzynią biegów. Była walka, zwątpienie a potem wielka radość ze zwycięstwa Hour Race w sezonie 2016. Jeszcze raz dziękuję całemu teamowi Garstecki Sport, POL-CAR i wszystkim którzy nas wspierali. (fot. Bartosz Raczyński)

PiotrKowner1

inf.pras.