Gladiatorzy HRSMP na start.

Już w najbliższy weekend areną zmagań załóg, biorących udział w Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, staną się odcinki Rajdu Rzeszowiak. Skąd porównanie do starożytnych pojedynków? Już tłumaczę: pojedynki gladiatorów kojarzą się z brutalną siłą, pięknym spektaklem, potężną rzeszą fanów oraz czymś, co nigdy nie wróci. Tak jest też z samochodami, którymi starują nasi zawodnicy. Reprezentują one złote czasy motosportu. Czasy, w których kierowcy, pędząc na złamanie karku, zmagali się nie tylko z czasem na odcinkach ale niejednokrotnie walczyli o swoje życie, dając kibicom niezrównany spektakl. Na rzeszowskich trasach zobaczymy takie motoryzacyjne perełki jak: Ford Escort RS 2000 załogi Marcin Grzelewski i Krzysztof Niedbała, Subaru Impreza 555 załogi Michał i Jacek Pryczkowie czy kultowe Porsche 911 SC RS załogi Piotr Zaleski i Jacek Gruszczyński.

911 art

Rajd Rzeszowiak to 3 eliminacja Motul HRSMP. Ten subiektywnie najbarwniejszy cykl mistrzostw rajdowych wystartował na początku kwietnia, na Rajdzie Memoriał J. Kuliga i M. Bublewicza. Tam nasze załogi rywalizowały na trasach Wieliczki i okolic, walcząc w klasyfikacji generalnej, z kierowcami reprezentującymi różne formuły sportów motorowych, począwszy od rajdów, przez wyścigi górskie, na wyścigach torowych kończąc. Drugą rundą mistrzostw był 45 Rajd Świdnicki Krauze i niezwykle trudne odcinki oraz zmienne warunki pogodowe. W tych okolicznościach, nasze załogi zaprezentowały się jako zaskakująca konkurencja dla kierowców RSMP. Załoga Artur Rowiński i Magdalena Tokarska jadący B grupowym Audi Quattro, zajęliby 10 miejsce w klasyfikacji generalnej, gdyby rajd zakończył się po 7 odcinkach, czyli po trasie dedykowanej HRSPM.

co plus 1 co plus 2 luty

Przed nami start 32 załóg historyków co oznacza, że Rajd Rzeszowiak będzie dotychczas najliczniej obsadzoną rundą HRSMP. Po raz kolejny, walkę z najszybszymi podejmie załoga Grzegorz Olchawski i Michał Jucewicz na fantastycznym Audi Coupe Quattro A2. Liczymy na kolejny świetny start załogi Robert Luty i Dariusz Gurdziołek jadącej Subaru Legacy. Nie możemy doczekać się pojawienia wyjątkowego Saaba 96 V4 Rallye. Ten dziarski czterdziestolatek, to samochód załogi Paweł Hoffman oraz Marcina Barłogi, z historią startów w WRC. Zapraszamy na odcinki!

polak pryczak skrzyp winiar zioło

inf.pras.

Dodaj komentarz