Goodyear i Rainer Zietlow zapisują się na kartach historii z nowym rekordem świata!

Rainer Zietlow i Goodyear wspólnie uzyskali najlepszy w historii czas przejazdu z Dakaru do Moskwy. Niemiecki podróżnik za kierownicą Volkswagena Amarok V6 TDI wyposażonego w opony Goodyear Wrangler All-Terrain Adventure, pokonał liczącą 8000 km trasę w 3 dni, 4 godziny i 54 minut.

Goodyear i Rainer Zietlow z kolejnym rekordem świata

Rozpoczęta w sobotę, 22 kwietnia 2017 roku, w Dakarze podróż wiodła przez dziesięć krajów. Rainer Zietlow, jadąc w towarzystwie rosyjskiego blogera Piotra Bakanowa i dziennikarza Georga Gloube`a, pokonał liczącą ponad 8000 kilometrów trasę w rekordowym tempie, docierając do Moskwy 25 kwietnia 2017 o godzinie 9:54 czasu lokalnego.

Jednym z kluczowych elementów sukcesu ekspedycji były opony Goodyear Wrangler All-Terrain Adventure, które kilka tygodni wcześniej zadebiutowały na rynku. Produkty amerykańskiego koncernu zapewniły doskonałą przyczepność na luźnych piaskach pustyni w regionie Sahel, a także potwierdziły swoją trwałość i niezawodność na wymagających drogach Europy Wschodniej. Co więcej, imponujące osiągi ogumienia pozwoliły niemieckiemu podróżnikowi również skrócić czas przejazdu po wysokiej klasy nawierzchniach i w konsekwencji ukończyć wyzwanie w najkrótszym czasie w historii.

Bardzo się cieszymy z ustanowienia kolejnego rekordu. To była niebywała podróż, podczas której zmagaliśmy się z bardzo różnymi warunkami pogodowymi i drogowymi. Chciałbym podziękować mojemu sponsorowi – marce Goodyear – za wsparcie podczas tej podróży i dostarczenie niezawodnych opon Wrangler All-Terrain Adventure” powiedział Rainer Zietlow po przybyciu do Moskwy.

Wyprawie towarzyszył jeszcze jeden cel, wsparcie podopiecznych fundacji SOS Wioski Dziecięce w Senegalu, które niemiecki podróżnik odwiedził tuż przed próbą ustanowienia rekordu. Zebrane podczas wyprawy fundusze – 1500 euro, czyli około 20 eurocentów za każdy przejechany kilometr, pomogą zaspokoić najważniejsze potrzeby dzieci.

inf.pras.

Dodaj komentarz