Goodyear po raz kolejny wspiera RMF 4RACING Team

RMF 4RACING Team oraz Goodyear przedłużyły umowę o współpracy. W ramach zawartego porozumienia firma pozostaje partnerem zespołu rajdowego i dostarczy na cały sezon opony Goodyear Wrangler MT/R do terenówek wykorzystywanych przez team.

 RMF 4Racing Team (1)

Wicemistrz Polski w klasyfikacji zespołów jeszcze przed rozpoczęciem sezonu zaskoczył zmianami w składzie. Aleksandrę Kujawę na fotelu pilota zastąpił Tomasz Dołhan, który będzie nawigował Krzysztofa Bieguna. Oprócz wspomnianego nowego duetu o Mistrzostwo Polski w RMPST powalczą jeszcze Rafał Płuciennik z Aleksandrem FAZIM Szandrowskim. Zmiany w składach nie przeszkodzą jednak RMF4RT w walce o kolejne tytuły.

 RMF 4Racing Team (6)

Mimo zimowej przerwy zespół nie próżnował i bardzo intensywnie przygotowywał się do zmagań w nowym sezonie, który rozpoczyna się już 1 kwietnia. „Baja Drawsko rusza już niebawem, a ja wyjątkowo czuję spokój. Cieszę się, że w końcu wracamy na rajdowe trasy. Rok temu z Fazim zajęliśmy w Drawsku bardzo dobrą pozycję. Powtórzyć ten wynik będzie jednak ciężko, bo konkurencja jest bardzo mocna, ale damy z siebie wszystko. Jako RMF 4RACING Team z roku na rok jesteśmy coraz dojrzalsi rajdowo. Mocną stroną zawsze byli nasi ludzie, którzy pracują na końcowy wynik zespołu. Liczę więc na interesującą rywalizację” – powiedział Rafał Płuciennik, pilot i szef zespołu.

 RMF 4Racing Team (5)

W realizacji ambitnych planów zespołu pomogą opony Goodyear Wrangler MT/R, stworzone do rajdów terenowych. Dzięki zaawansowanej mieszance krzemionkowej oraz wzmocnionej konstrukcji są one bardzo mocne i odporne na uszkodzenia mechaniczne, które mogą być spowodowane przez ostre kamienie lub inne przedmioty zalegające na trasach zawodów. Ponadto innowacyjna rzeźba bieżnika zapewnia świetną trakcję na drogach błotnych, szutrowych i na piachu.

 RMF 4Racing Team (4)

Od kilku lat współpracujemy z Goodyearem i z roku na rok nasz związek rozwija się wzorowo. Opony Wrangler MT/R pozwalają nam na jeszcze agresywniejsze pokonywanie odcinków specjalnych. Sprawdzają się one zarówno na nawierzchniach szutrowych, jak i odcinkach piaszczystych. Jesteśmy z nich bardzo zadowoleni, bo dają nam dużą przewagę. Widać to dobrze po wynikach, jakie osiągamy. Co ciekawe, przez cały sezon nie zniszczyliśmy wielu kompletów opon, co potwierdza, że są one bardzo wytrzymałe i świetnie radzą sobie nawet w tak ekstremalnych warunkach, jak rajdy terenowe” – ocenił R. Płuciennik.

 RMF 4Racing Team (3)

Cieszymy się, że kolejny raz zespół RMF 4RACING Team zaufał naszym produktom. Mamy nadzieję, że również w tym roku nasze opony przyczynią się do sukcesów zespołu. Trzymamy kciuki i życzymy szczęśliwej jazdy!” – mówi Marcin Nowomiejski, Brand Manager Grupy Goodyear Polska.

Zespół RMF 4RACING Team powstał w 2012 roku, a już w następnym święcił pierwsze triumfy w rajdach terenowych. W 2014 roku team nawiązał współpracę z Goodyearem i był to sezon pełen sukcesów: zawodnicy zdobyli Mistrzostwo i Wicemistrzostwo w Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych. Ten sam wynik powtórzyli w sezonie 2015. W tym roku będą rywalizować w następujących zawodach:

  • 1-2 kwietnia – BAJA DRAWSKO

  • 29 kwietnia -1 maja – BAJA CARPATHIA

  • 10-12 czerwca – BAJA CZARNE

  • 24-26 czerwca – WARSZAWSKIE SAFARI

  • 25-28 sierpnia – BAJA POLAND

  • 30 września-2 października – POLSKIE SAFARI

  • 21-23 października – BAJA INTER CARS

 RMF 4Racing Team (2)

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie. Firma zatrudnia 66 tys. osób i wytwarza swoje wyroby w 49 zakładach w 22 krajach na świecie. Posiada dwa Centra Innowacji w Akron, w stanie Ohio i Colmar-Berg, w Luksemburgu, które dostarczają najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie produktów i usług, będących wyznacznikiem standardów i technologii w przemyśle. Więcej informacji na temat Goodyear i produktów firmy znajduje się na stronie www.goodyear.com/corporate. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A., która jest największym tego typu zakładem w Europie, zatrudniającym prawie 3 tys. osób.

 inf.pras.

Dodaj komentarz