Goodyear podpisał kontrakt z FIA na dostawę opon dla wyścigów ciężarówek

Goodyear zawarł porozumienie z Federation Internationale de l’Automobile (FIA) na wyłączne dostawy opon dla Europejskich Mistrzostw Świata FIA w Wyścigach Pojazdów Ciężarowych. Podczas ceremonii inaugurującej cykl zawodów kontrakt podpisali w Paryżu Jean Todt, prezes FIA, oraz Davide Califano, dyrektor marketingu i promocji opon ciężarowych Goodyear w regionie EMEA.

W ramach kontraktu Goodyear stanie się partnerem nowo utworzonej spółki ETRA Promotion GmbH (ETRA), która będzie pełnić rolę promotora wyścigów. Oznacza to, że przez najbliższe 3 sezony wszystkie pojazdy w serii będą ścigać się na oponach Goodyear Truck Racing, które zostały opracowane specjalnie na potrzeby tego motorsportu. W imieniu organizatora Europejskich Mistrzostw Świata FIA w Wyścigach Pojazdów Ciężarowych za dostawę i obsługę techniczną ogumienia podczas zawodów odpowiadać będzie Truck Race Organisation (TRO).

Cieszymy się, że możemy wyprodukować i dostarczyć opony oraz zapewnić wsparcie techniczne w czasie Europejskich Mistrzostw Świata FIA w Wyścigach Pojazdów Ciężarowych. Ogumienie wyścigowe dla ciężarówek dostarczamy od 2004 roku i w tym czasie opracowaliśmy zoptymalizowane produkty, zdolne sprostać ekstremalnym warunkom na torach wyścigowych”, powiedział Davide Califano, dyrektor marketingu i promocji opon ciężarowych Goodyear w regionie EMEA. „Dodatkowo zawody stanowią okazję do przetestowania nowych technologii, które z czasem trafią do standardowych opon ciężarowych, a tym samym do naszych klientów” – dodaje przedstawiciel firmy.

W sezonie 2016 Goodyear dostarczy specjalnie zaprojektowane ciężarowe opony wyścigowe Goodyear Truck Racing w rozmiarze 315/70R22.5.

Wstępny program Europejskich Mistrzostw Świata FIA w Wyścigach Pojazdów Ciężarowych obejmuje następujące zawody:

  • 22 maja – Red Bull Ring/Spielberg – Austria
  • 29 maja – Misano – Włochy
  • 12 czerwca – Nogaro – Francja
  • 3 lipca – Nürburgring – Niemcy
  • 28 sierpnia – Hungaroring – Węgry
  • 4 września – Most – Republika Czeska
  • 18 września – Zolder – Belgia
  • 2 października – Jarama – Hiszpania
  • 10 października – Le Mans – Francja

 

Goodyear podpisał kontrakt z FIA na dostawę opon dla wyścigów ciężarówek

Goodyear

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie. Firma zatrudnia 66 000 osób i wytwarza swoje wyroby w 49 zakładach w 22 krajach na świecie. Posiada dwa Centra Innowacji w Akron, w stanie Ohio i Colmar-Berg, w Luksemburgu, które dostarczają najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie produktów i usług, będących wyznacznikiem standardów i technologii w przemyśle. Więcej informacji na temat Goodyear i produktów firmy znajduje się na stronie www.goodyear.com/corporate.

W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A., która jest największym tego typu zakładem w Europie, zatrudniającym prawie 3 tys. osób

Oferta Goodyear Dunlop Europe obejmuje ponad 400 różnych typów opon do pojazdów użytkowych, autobusów i autokarów w ponad 55 rozmiarach. Wielu wiodących w świecie producentów pojazdów użytkowych montuje opony Goodyear jako wyposażenie oryginalne. Są wśród nich: DAF, Iveco, MAN, Mercedes-Benz, Renault Trucks, Scania i Volvo. Goodyear jest także dostawcą opon dla wszystkich największych producentów naczep. Dzięki ofercie Fleet First, w skład której wchodzą usługi TruckForce, ServiceLine24h, pomoc drogowa, system internetowego zarządzania FleetOnlineSolutions oraz technologia Goodyear Retread, Goodyear może zaproponować jeden z najszerszych w branży zakresów usług dedykowanych.

Więcej informacji o Goodyear i produktach marki na stronie www.goodyear.com.

Dodaj komentarz