Gorący weekend wyścigowy w Lonato

Na słynnym torze South Garda Karting we włoskim Lonato odbyła się piąta edycja pucharu Lata Trofeo Estate, w którym z bardzo dobrej strony pokazał się młodziutki tarnowianin Maciej Gładysz. Kierowca teamu Parolin Poland uplasował się na czołowych miejscach niezwykle silnej stawki kategorii Mini Rok.

image001

Maciej Gładysz wystartował w gronie 36 zawodników swojej kategorii, a występ we Włoszech był przygotowaniem do kolejnej rundy serii Rok Cup Poland, w której młodziutki tarnowski kierowca zajmuje trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej. Gładysz pokazał się z jak najlepszej strony, notując w prefinale 5 lokatę, a w finale po niezwykle wyrównanej i bardzo ciekawej walce 9. lokatę.

Występ Macieja Gładysza na włoskim torze był powrotem polskiego reprezentanta na Półwysep Apeniński po kilkutygodniowej przerwie. W sezonie 2018 Gładysz startował we Włoszech ze znakomitym skutkiem w wyścigach prestiżowej WSK oraz w kilku ważnych imprezach.

MG_1

Trening oficjalny Trofeo Estate młodziutki Polak zakończył na 7. pozycji. Start w wyścigu prefinałowym dał Maciejowi awans o dwie pozycje z trzecim czasem wyścigowym. Wywalczone piąte pole startowe do finału rozgrywek stawiało polskiego kierowcę w ścisłej czołówce rywalizacji o letnie trofeum toru w Lonato.

Finał był niezwykle zaciętą batalią, w której widzieliśmy znakomitą jazdę kilku zawodników, w tym Macieja Gładysza, który do ostatnich okrążeń odpierał ataki włoskich rywali i utrzymywał wysokie piąte miejsce. Ostatecznie młodziutki Polak zanotował 9. pozycję w na mecie po dramatycznej końcówce wyścigu w pierwszej dziesiątce. Rywalizację wygrał Włoch Cristian Bertuca.

MG_2

Maciej Gładysz: „Jestem bardzo zadowolony z występu we Włoszech i tego weekendu wyścigowego. Zebrałem dużo cennego doświadczenia. Cieszę się, że po dłuższej przerwie wróciłem do wyścigów we Włoszech i znajduję się w ścisłej czołówce stawki swojej kategorii. W końcu we Włoszech ścigają się najlepsi zawodnicy na świecie. To najmocniejsza liga kartingowa. Chcę podziękować teamowi Parolin Poland by WTR za zaangażowanie i jak zwykle znakomicie przygotowany sprzęt. Szczególne podziękowania ślę również moim kibicom, rodzinie i partnerom, dzięki którym mogę uczestniczyć w tak cennych zawodach.”

MG_3

Weekend w Lonato był generalnym sprawdzianem dla polskiego zawodnika przez kolejnym weekendem wyścigowym serii Rok Cup w Polsce. W najbliższy weekend polscy kierowcy zmierzą się w wyścigach w Toruniu, gdzie odbędzie się czwarta odsłona polskiego pucharu. Warto wspomnieć, że Maciej Gładysz dwukrotnie stawał na podium polskich rozgrywek w tym sezonie i zajmuje w klasyfikacji generalnej trzecią pozycję.

MG_4

inf.pras.

Dodaj komentarz