Gosia Rdest powalczy w finałowej rundzie Audi Sport TT Cup

W najbliższy weekend na Hockenheim odbędzie się finałowa runda Audi Sport TT Cup – monomarkowego Pucharu, który zadebiutował w tym roku na austriackich i niemieckich torach wyścigowych. Będzie to też ostatni występ Gosi Rdest na torze w tym sezonie – Polka powalczy z 23 pozostałymi zawodnikami o ostatnie punkty do klasyfikacji generalnej.

Audi Sport TT Cup był dużym wyzwaniem dla najszybszej Polki. Pucharowa TT-ka jest drugim wyścigowym samochodem turystycznym do którego wsiadła młoda zawodniczka, zdobywająca wcześniejsze doświadczenie w single seaterach i kartingu. Dużo mocniejszy samochód i wysoki poziom rywalizacji stanowiły spore wyzwanie. Z zawodów na zawody Gosia Rdest czuła się pewniej w wyścigowym Audi, ostatnie wyścigi kończąc w czołowej dziesiątce. Na rundę przed zakończeniem sezonu zajmuje trzynaste miejsce w klasyfikacji generalnej.

 Audi Sport TT Cup Oschersleben 2015

Gosia Rdest: Udział w Audi Sport TT Cup jest niesamowitym doświadczeniem. Nasze wyścigi wchodzą w skład weekendów DTM, przez co atmosfera panująca na torach jest unikalna – oprawa, tysiące kibiców na trybunach robią wielkie wrażenie również na nas, kierowcach. To był bardzo intensywny sezon, zaliczyłam 12 weekendów wyścigowych w dwóch seriach – Volkswagen Golf Cup i Audi Sport TT Cup. Na pewno wyniosłam z niego wiele nauki, poznałam nowe obiekty, to na pewno zaprocentuje w przyszłym sezonie. Przed nami jeszcze runda na Hockenheim – walka o ostatnie punkty w sezonie będzie na pewno bardzo zacięta, wiele pozostaje jeszcze do rozstrzygnięcia. Tradycyjnie będę się starała zrobić wszystko, żeby jak najlepiej wypaść w obu wyścigach.

Ostatnia runda Audi Sport TT Cup rozpocznie się w piątek, od kwalifikacji zaplanowanych na 16:55. Wyścigi odbędą się w sobotę o 14:55 i niedzielę o 9:50. Tym razem jako guest driverzy wystąpią również dwaj fabryczni kierowcy Audi znani z wyścigów Le Mans: Marco Bonanomi i René Rast. Pucharowe Audi TT, którym ścigają się zawodnicy, jest wyposażone w przedni napęd i 2-litrowy 4-cylindrowy silnik TFSI o mocy 310 KM przy przeszło 400 niutonometrach momentu obrotowego. Moc samochodu można zwiększyć o kolejne 30 KM poprzez użycie systemu „push-to-pass”. Samochód waży zaledwie 1125 kg. Z polską flagą w Audi TT Cup rywalizują Gosia Rdest i Janek Kisiel, obecny lider serii.

Gosię Rdest w sezonie 2015 wspierają: EMKA S.A., Scania Polska, Rally Planet. 

Gosia Rdest to jedyna Polka, która w sezonie 2015 regularnie ściga się w wyścigach płaskich. Zawodniczkę można oglądać w tym roku aż w dwóch seriach: Volkswagen Golf Cup i Audi Sport TT Cup. Przygodę ze sportem motorowym rozpoczynała w kartingu, gdzie w sezonie 2011 wywalczyła tytuł Mistrza Polski w klasie KF2. Gosia rywalizowała też w BRDC Formula 4 – brytyjskich mistrzostwach Formuły 4, gdzie była jedyną kobietą w stawce, a sezon ukończyła z nagrodą Who Zooms Award za największą ilość wyprzedzeń w sezonie. Jako jedna z 12 kobiet została zaproszona przez VW Motorsport i Komisję Kobiet w Motosporcie FIA na eliminacjację Pucharu Scirocco R-Cup. Jej autorytetami są:  Aryton Senna i Jerzy Kukuczka. W sezonie 2014 Gosia przesiadła się z singleseaterów do samochodów turystycznych i rywalizowała w Volkswagen Castrol Cup. Wzięła też gościnny udział w rundach VW Scirocco R-Cup na Red Bull Ringu i VW Polo R Cup na Buddh International Circuit, gdzie wywalczyła kolejno 2, 4 i 6 miejsce. Sezon 2015 rozpoczęła od 24-godzinnego wyścigu w Dubaju. 

 Audi Sport TT Cup Nürburgring 2015

 

Dodatkowe informacje na temat Gosi Rdest:

 

Oficjalna strona: www.gosiardest.pl

Fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/Gosia-Rdest-Life-is-a-Race-270340559692452/timeline/ 

Kanał YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCUSP5guEpLtT0E1SX_vzwzw 

 inf.pras.

Dodaj komentarz