Gosia Rdest zadebiutuje na Nurburgringu

W najbliższy weekend Gosia Rdest zaliczy trzeci weekend wyścigowy z rzędu. Tym razem jedyna Polka startująca regularnie w wyścigach płaskich wystąpi w piątej rundzie Audi Sport TT Cup na torze Nurburgring. Będzie to debiut Gosi na niemieckim obiekcie.

Słynny niemiecki Ring będzie gościł piątą z sześciu zaplanowanych na ten sezon rund Audi Sport TT Cup – serialu wyścigowego, który zadebiutował w kwietniu na niemieckich i austriackich torach wyścigowych. Na Nurburgringu nie zabraknie mocnych, polskich akcentów. Jako lider klasyfikacji generalnej przyjeżdża Janek Kisiel. Przed rozpoczęciem zawodów gościnne przejazdy w pucharowej TT-ce zaliczył piłkarz Robert Lewandowski. O punkty podczas dwóch weekendowych wyścigów powalczy też Gosia Rdest – jedyna Polka ścigająca się w międzynarodowych seriach wyścigowych. Program startów Gosi obejmuje w tym sezonie aż dwanaście weekendów, na Nurburgring przyjeżdża tuż po rundzie Volkswagen Golf Cup w Brnie.

Gosia Rdest: To będzie mój debiut na Nurburgringu, poznawałam go jedynie na symulatorze. Na wyścigu pojedziemy go w wersji sprint, czyli krótszej niż nitka wykorzystywana podczas niektórych wyścigów. Tor wydaje się interesujący – na pierwszym zakręcie jest spadek wysokości i mocne dohamowanie, jest też ciekawa sekcja 3-4 szybkich zakrętów. Od czterech tygodni moje przygotowania do wyścigów trwają nieustannie. Poniedziałek przeznaczam na odpoczynek, od wtorku startują przygotowania do kolejnych wyścigów w tym jazdy na symulatorze i oglądanie onboardów. W takich miesiącach jak wrzesień, kiedy wyścigi odbywają się co tydzień staram się też dbać o regenerację i sen, aby przygotowania były jak najbardziej efektywne.

Wyścigi Audi Sport TT Cup będzie można śledzić na żywo w internecie na: http://www.audi-motorsport.com/de/en/home/livestream.html Odbędą się w sobotę o 14:55 i niedzielę o 16:25. Poprzednie zawody można obejrzeć na: https://audimedia.tv

 Audi Sport TT Cup Oschersleben 2015

Gosię Rdest wspierają: EMKA S.A., Scania Polska, Rally Planet.

Gosia Rdest to jedyna Polka, która w sezonie 2015 regularnie ściga się w wyścigach płaskich. Zawodniczkę można oglądać w tym roku aż w dwóch seriach: Volkswagen Golf Cup i Audi Sport TT Cup. Przygodę ze sportem motorowym rozpoczynała w kartingu, gdzie w sezonie 2011 wywalczyła tytuł Mistrza Polski w klasie KF2. Gosia rywalizowała też w BRDC Formula 4 – brytyjskich mistrzostwach Formuły 4, gdzie była jedyną kobietą w stawce, a sezon ukończyła z nagrodą Who Zooms Award za największą ilość wyprzedzeń w sezonie. Jako jedna z 12 kobiet została zaproszona przez VW Motorsport i Komisję Kobiet w Motosporcie FIA na eliminacjację Pucharu Scirocco R-Cup. Jej autorytetami są: Aryton Senna i Jerzy Kukuczka. W sezonie 2014 Gosia przesiadła się z singleseaterów do samochodów turystycznych i rywalizowała w Volkswagen Castrol Cup. Wzięła też gościnny udział w rundach VW Scirocco R-Cup na Red Bull Ringu i VW Polo R Cup na Buddh International Circuit, gdzie wywalczyła kolejno 2, 4 i 6 miejsce. Sezon 2015 rozpoczęła od 24-godzinnego wyścigu w Dubaju.

inf.pras.

Dodaj komentarz