GT3 Poland w Dubai 24H

Za 4 dni rusza jeden z najbardziej elektryzujących wyścigów samochodowych na świecie – Hankook 24H Dubai. W dniach 14-16 stycznia na torze wyścigowym Dubai Autodrom do rywalizacji stanie 100 ekip z całego świata. Wśród najlepszych kierowców globu pojawi się również Rafał Mikrut reprezentujący ekipę GT3 Poland oraz Bartosz Opioła, który został koordynatorem teamu.

- Lista zgłoszeń jest bardzo bogata. Jedziemy do Dubaju bez Marcina, który doznał kontuzji kręgosłupa – mówi Bartosz Opioła. Dzisiaj wyruszyliśmyz Warszawy samolotem żeby zaaklimatyzować się i przygotować samochody. W teamie z Rafałem pojedzie jeszcze Dominik Kotarba-Majkutewicz oraz dwóch Meksykanów.

Pierwszy raz na torze Porsche 991 Cup Polsko-Meksykańskiej ekipy pojawi się w czwartek, ale już w środę kierowcy będą mieli okazję jeździć po torze prywatnymi samochodami. Dla Rafała Mikruta, który w 2015 roku wywalczył tytuł Mistrzowski Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe będzie to już 4 występ na Dubai Autodrom. Do tej pory najwyższą lokatą jaką udało się zdobyć Polakowi było 3 miejsce w swojej klasie. W tym roku Rafał liczy jednak na więcej.

mikrut poznan

- Wyjeżdżam bardzo zadowolony. 24H Dubai to jeden z moich ulubionych wyścigów. Mam do niego wielki sentyment. Jest to morderczy maraton, dlatego w tym roku przez ostatnie 3 miesiące pracowałem nad moją kondycją fizyczną. Przygotowania odbywały się bardzo regularnie jak nigdy dotąd. Czekają mnie 4 zmiany po półtorej godziny za kierownicą Porsche 991 Cup, a to zapowiada wielkie emocje. W środę rozpoczynamy treningi, czwartek w nocy mamy czasówkę, a w piątek 15 stycznie ruszamy do dobowego maratonu. Zapraszam wszystkich na naszego Facebooka: https://www.facebook.com/GT3Poland, na którym będziemy na bieżąco informować naszych kibiców o przebiegu rywalizacji. Na oficjalnej stronie wyścigu będziecie mogli śledzić też relację na żywo za pośrednictwem telewizji – http://www.24hseries.com/24h-dubai