Hołd polskiego kierowcy wyścigowego dla polskich żołnierzy spod Waterloo

Zolder, 22 czerwca 2015 – Maciej Dreszer w miniony weekend wspólnie z polskimi rekonstruktorami przygotował uroczystość będącą hołdem dla polskich żołnierzy biorących udział w bitwie pod Waterloo.

_DSC6090  _DSC6338-2 _DSC6351-2 _DSC6362 _DSC6421-2

Maciej Dreszer w tym sezonie ściga się na torach w Belgii i Holandii. Ponieważ w ubiegły weekend w Belgii miały miejsce uroczyste obchody 200. rocznicy bitwy pod Waterloo, 19-letni Tarnowianin postarał się o uhonorowanie polskich żołnierzy którzy w 1815 roku stali u boku Napoleona. W niedzielę, przed wyścigiem BMW M235i Racing Cup na belgijskim torze Zolder odbyła się niezwykła parada z udziałem Maćka i polskich rekonstruktorów. Grupa związana z Twierdzą Nysa, nawiązująca do tradycji Legii Polsko-Włoskiej zaprezentowała pokaz, który wzbudził podziw innych kierowców a także zachwyt publiczności na trybunach. Polski kierowca pokazał natomiast specjalnie uszyty na tę okazję kombinezon wyścigowy nawiązujący krojem do mundurów polskich szwoleżerów z Gwardii Cesarskiej Napoleona Bonaparte. Tuż przed wyścigiem rekonstruktorzy, którzy na tor przyjechali prosto spod Waterloo, wystawili honorową „wartę” przy wyścigowym BMW Macieja Dreszera.

DSC_3999 DSC_4049

 

DSC_3862

 

DSC_3046

W niedzielnym wyścigu Syntix Superprix Maciej i Stéphane Kox po raz pierwszy w tym sezonie nie znaleźli się na podium. Mimo dobrych czasów okrążeń kilka pechowych sytuacji na torze (przyblokowanie przez samochód, który stracił przyczepność, pożar jednego z aut biorących udział w wyścigu, wyjazd straży pożarnej na tor i ogłoszenie Kodu 60) sprawiło że Dreszer i Kox spadli w klasyfikacji i mogli jedynie myśleć o odrabianiu strat. BMW z numerem 241 ostatecznie ukończyło wyścig na czwartej pozycji. Do końca rywalizacji w BMW M235i Racing Cup pozostały jeszcze trzy wyścigi. Najbliższy – 29 sierpnia, ponownie na torze Zolder. Tym razem będzie to 24-godzinny maraton.

_DSC6047_2

 

_DSC6305_2

inf.pras

Dodaj komentarz