Igor Drotar Mistrzem Polski

729

W wielkim finale cyklu GSMP 2016 Słowak Igor Drotar dwukrotnie udowodnił, że jest najlepszym kierowcą w Polsce. Po wygranej w sobotniej 13 rundzie, Drotar powtórzył ten wyczyn w niedzielę uzyskując najlepszy czas dnia 1.51,742. Na drugim miejscu zameldował się Piotr Ostrowski, który wygrał również grupę A. Trzecie miejsce to w GSMP Roman Baran. Ostatniego podjazdu sezonu nie ukończył Waldemar Kluza, który zaliczył awarię silnika w swoim Fordzie.

Drotar

Tytuły mistrzowskie w sezonie 2016 trafią do – Igora Drotara Mistrza Polski GSMP, Waldemara Kluzy i co zaskakujące do Dubaia, który jednak nie wystąpił w Korczynie, ale ze względu na dwie awarie Szepieńca, który nie zdobył żadnych punktów trzecie miejsce pozostało w rękach dwukrotnego Mistrza Polski GSMP 2014 i 2015.

Niedzielny wyścig rozgrywany był w dobrych warunkach pogodowych. Pierwszy podjazd treningowy został jednak przesunięty z godziny 8:30 na godzinę 10:00 ze względu na mgłę, która zalegała na trasie z Korczyny do Czarnorzek.

Pierwszą piątkę klasyfikacji generalnej uzupełnili Karol Krupa w Clio RS oraz Jan Milon w Skodzie Fabii WRC. Szóste miejsce to Szymon Piękoś w Hondzie, a siódme Tomasz Myszkier w Leonie.

W klasyfikacji samochodów historycznych najlepszy okazał się Paweł Rzadkosz przed Jerzym Nowakowskim i Wojtkiem Myszkierem.

Najszybszym kierowcą samochodów przednionapędowych okazał się Karol Krupa, który wyprzedził swojego zespołowego kolegę Szymona Piękosia oraz Tomka Myszkiera w Seacie Leonie Supercopa.