III Eliminacja Motointegrator Classicauto Cup 2016 i II Eliminacja WRC Chalenge

Do trzeciej eliminacji Motointegrator Classicauto Cup pozostały już tylko dwa tygodnie. Tym razem zawody odbędą się w  Białej Podlaskiej w dniach 18 i 19 czerwca.

cache_2470273677.jpg

MCA Cup to obecnie największe w Polsce zawody rajdowo-wyścigowe poświęcone klasykom, youngtimerom oraz samochodom współczesnym. Z jednej strony jest to okazja do treningu i doskonalenia swoich umiejętności jazdy, z drugiej zaś ciekawa forma spędzenia wolnego czasu w zgodzie z pasją.

Track Day w Białej Podlaskiej to dwa dni atrakcji. W sobotę (18 czerwca) odbędzie siętrening otwarty. Z trasy treningowej mogą wówczas skorzystać wszyscy chętni, w tym również osoby, które nie startują
w samej eliminacji. Jak tylko zajdzie słońce rozpocznie się natomiast nocna próba sportowa dla 30 śmiałków!

Eliminacje MCA Cup oraz WRC Challenge rozpoczną się w niedzielę rano. Po pomyślnie zakończonym badaniu kontrolnym oraz odbytych 2 przejazdach zapoznawczych, w okolicy godziny 10:00 wystartują pierwsi zawodnicy. Każdy z nich 5-cio krotnie pokonana profesjonalnie przygotowaną trasę
o długości 5 km! 
Równolegle na drugiej części obiektu dostępna będzie także otwarta trasa treningowa,
z której będzie można korzystać do woli w przerwach pomiędzy startami.

W sezonie 2016, w zależności od posiadanego auta, oprócz udziału w ogólnej rozgrywce w ramach wydzielonych 6 grup i poszczególnych klas pojemnościowych, możliwe jest też konkurowanie w innych pucharach, takich jak: Mercedes Challenge, Muscle Car Challenge, Toyoty, czy też w Pucharze Pań.

W MCA Cup nie trzeba jechać z pilotem, zaś duża różnorodność grup i klas sprawia, że impreza jest dostępna nie tylko dla miłośników klasycznej motoryzacji.

1920x1080

Na zawody można się  zapisać  poprzez stronę www.classicautocup.pl do dnia 10 czerwca!

Aby być na bieżąco z  życiem całego cyklu, zachęcamy do śledzenia oficjalnego profilu
Classicauto na Facebooku.

 inf.pras.

Dodaj komentarz