III Runda Junior Cup Rally & Race zakończona. Szymon Gawenda i Krzysztof Kłusak wygrywają klasyfikację generalną całego cyklu zawodów Junior Cup Rally & Race. Karol Duda zajmuje III miejsce.

Szymon Gawenda wygrywa III Runde JCR&R. Krzysztof Kłusak zajmuje II miejsce, a Karol Duda jest III. Wśród juniorów tego dnia, najlepszy okazał się Szymon Gawenda. Młody kierowca z Brzeska w swoim pierwszym przejeżdzie uzyskał czas 4,39,12″ i był lepszy od drugiego Krzysztofa Kłusak tylko 0,28 sekundy. W drugim starcie Szymon poprawił czas aż o 9,12 sekund i nie dał szans swoim rywalom. Krzysztof Kłusak w drugim starcie uzyskał czas 4,46,08″ a to wystarczyło do zajęcia II miejsca. Na zawodach z powodu kłopotów sprzętowych zabrakło zajmującego w klasyfikacji generalnej III miejsce Macieja Skuza. Tym samym III miejsce Karola Duda w III Rundzie Junior Cup Rally & Race dało temu młodemu, utalentowanemu, kierowcy III miejsce w klasyfikacji generalnej całego cyklu zawodów. Natomiast zwycięstwo Szymona Gawenda i drugie miejsce Krzysztofa Kłusak, spowodowało, że obydwaj zawodnicy uzyskali tyle samo punktów w klasyfikacji generalnej i obydwaj stanęli na najwyższym podium cyklu JCR&R. W klasyfikacji OPEN, dla kierowców powyżej 21 lat, wygrał Wojciech Rędzina. Drugie miejsce zajął Kamil Turek, a trzecie Marcin Dębicki. W klasie RWD, w której startowały legendy rajdów i motoryzacji najlepszy okazał się Marcin Dębicki, drugi był Bartosz Turek a trzeci Cezary Turek.

part
Cały cykl zawodów stał na wysokim sportowym poziomie, młodzi kierowcy, którzy swoje pierwsze kroki stawiali na tarnowskim torze kartingowym pokazali, że posiadają umiejętności których nie powstydziłby się żaden kierowca rajdowy i wyścigowy. Szymon Gawenda, Krzysztof Kłusak, Maciej Skuza, Karol Duda, Bartosz Turek, Kamil Turek i Cezary Turek to przecież wychowankowie kartingowego Mistrza Polski Łukasza Kiwior. Zwycięzca kategorii OPEN Wojciech Rędzina również związany jest z torem SPEED RACE w Tarnowie. Tak więc czołówka klasyfikacji generalnej Junior Cup Rally & Race 2016 nie jest przypadkowa. Widać, że ciężka praca i wychowanie młodzieży, prowadzone przez trenera Łukasza Kiwior przynosi efekty, a tarnowska myśl szkoleniowa idzie w bardzo dobrym kierunku. Zawodnicy kartingowi nie zawiedli i pokazali, że bardzo dobrze radzą sobie za kierownicą sportowych samochodów. Podczas zawodów nie zabrakło emocji, walki i dramaturgii, były spektakularne zwycięstwa, braterskie pojedynki, niespodzianki a także pech kilku kierowców, tak więc wszystko to co jest esencją moto sportu. Natomiast walka Krzysztofa Kłusak, Szymona Gawenda i Karola Duda w klasie JUNIOR i Wojciecha Rędzina oraz Kamila Turek w klasie OPEN przypominała najlepsze pojedynki z legendarnych czasów moto sportu, jakie stoczyli z sobą Ayrton Senna, Alan Prost i Nigel Mansell.

Wyniki oficjalne III rundy Junior Cup Rally & Race i klasyfikacji generalnej całego cyklu zawodów JCR&R 2016.

Klasa OPEN III Runda JCR&R

I. Wojciech Rędzina Honda Civic
II. Kamil Turek Renault Clio III Sport
III. Marcin Dębicki Ford Sierra

Klasa RWD III Runda JCR&R

I. Marcin Dębicki Ford Sierra
II. Bartosz Turek Fiat 126p
III.Cezary Turek Fiat 126p

Klasa JUNIOR III Runda JCR&R

I. Szymon Gawenda Citroen Saxo
II. Krzysztof Kłusak Honda Civic
III. Karol Duda Citroen Saxo

Klasyfikacja generalna po III rundach JCR&R w klasie JUNIOR.

I. Szymon Gawenda Citroen Saxo 270 pkt
I. Krzysztof Kłusak Honda Civic 270 pkt
III. Karol Duda Citroen Saxo 180 pkt
IV. Maciej Skuza VW Corrado 160 pkt
V. Cezary Turek Fiat 126p 70 pkt
V. Kamil Boda Honda Civic 70 pkt
VII. Jakub Kłęk Opel Astra 2.0 60 pkt

Klasyfikacja generalna po III rundach w klasie OPEN.

I. Wojciech Rędzina Honda Civic
II.Marcin Dębicki Ford Sierra
III.Robert Tulicki BMW
IV.Marcin Gawron Subaru
V.Kamil Turek Renault Clio III Sport
VI.Karolina Mochylska Hyundai i30
VII.Szymon Piwowarczyk VW Bora
VIII.Sebastian Pyrcz Mercedes 180 CL
IX.Artur Leśniak Fiat CC
X..Dominik Hajduk Ford Focus

TOP 10 najlepszych czasów III Rundy Junior Cup Rally & Race.

1. Wojciech Rędzina 04 min 12:43 s
2. Wojciech Rędzina 04 min 14:82 s
3. Szymon Gawenda 04 min 30:00 s
4. Kamil Turek 04 min 30:25 s
5. Kamil Turek 04 min 34:92 s
6. Krzysztof Kłusak 04 min 39:40 s
7. Artur Leśniak 04 min 45:36 s
8. Krzysztof Kłusak 04 min 46:08 s
9. Karol Duda 04 min 46:54 s
10.Marcin Dębicki 04 min 47:53 s

Gratulujemy i dziękujemy Partnerom: LMR Marketing, Local Event, Expert Roczniak, Motodrom Tarnów, Speed Race Tarnów, Limar Road, Rally & Race, Nocny Tarnów, Nocna Jazda Tarnów.

inf.pras.

Dodaj komentarz