Inex24 Rally Team po Rajdzie Arłamów

2.Rajd Arłamów zakończył rywalizację w kolejnym sezonie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Mimo mniejszej frekwencji zawodnicy i kibice nie mogli narzekać na brak wrażeń. Trudna trasa, nocne odcinki specjalne i zmienna pogoda – wszystko razem dało naprawdę wymagające warunki do walki o ułamki sekund. Z całej stawki, rajdu nie ukończyła ponad 1/3 załóg, a w gronie, tych którzy metą kończą sezon 2015 są Igor Pietrzak i Michał Kłos.

 

Igor Pietrzak: „Szkoda, że tak niewielu zawodników zdecydowało się właśnie tutaj zakończyć sezon, ponieważ podsumowując, był to naprawdę wymagający i ciekawy rajd. Przez dwa dni rywalizacji zmierzyliśmy się z jazdą na nocnych odcinkach i trasą, o bardzo zmiennej konfiguracji z wieloma szybkimi, a potem bardzo technicznymi partiami. Dobrze się czuliśmy na tych trasach i zebraliśmy nowe ważne doświadczenia. W klasyfikacji sezonu nie byliśmy już w stanie poprawić swojej pozycji, więc potraktowaliśmy ten rajd przede wszystkim treningowo. Zaliczyliśmy kilka mniejszych błędów, zwłaszcza z doborem opon na sobotę rano, ale cały rajd udało się przejechać czysto, więc niewiele będzie z nim pracy przed Rajdem Bestwińskim, kolejnym naszym startem. Na koniec naszego debiutanckiego sezonu w Mistrzostwach Polski, zanotowaliśmy zwycięstwo w 4F na Power Stage Bircza. Bardzo fajnie mi się jechało ten odcinek i dało to naprawdę dobre tempo. Jesteśmy na mecie z miłym akcentem.

 Inex RT Foto - autor Tomasz Filipiak

Dziękuje partnerom, którzy wspierali nas na trasach Rajdu Arłamów. Byli z nami INEX, Uranos, Mistal, Novium, Metaltech i MyWorks. Dziękuje zespołowi za kolejny weekend ciężkiej pracy i oczywiście kibicom, którzy gorąco dopingowali.”

inf.pras.