Inex24 Rally Team po Rajdzie Dolnośląskim

Po kilku wcześniejszych niepowodzeniach i problemach technicznych, które eliminowały z rywalizacji duet Igor Pietrzak / Michał Kłos, Rajd Dolnośląski załoga Inex24 Rally Team kończy na mecie. Ich Ford Fiesta R2, kończy siódmą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski na piątym miejscu w Klasie 4F oraz 25. w Klasyfikacji Generalnej. Na zakończenie rajdu załoga osiągnęła w swojej klasie doskonały, drugi czas przejazdu, prawie 3,5 km „Power Stage” Kłodzko.

 Inex24 Foto 1 - Autor Jakub Rozmus

Igor Pietrzak: „Jesteśmy na mecie 49. Rajdu Dolnośląskiego i to jest dla nas najważniejsze, bo w końcu chyba udało się wyczerpać limit pecha. W ten weekend też nie ustrzegliśmy się przygód, ale start podsumowujemy pozytywnie. Odcinki i warunki były bardzo trudne. Masa brudu i syfu, mgła, zmienne warunki – zebraliśmy masę nowych doświadczeń. Na zapoznaniu bardzo mocno dopracowaliśmy opis
i odległości, co w rezultacie dało nam dużo spokoju w jeździe. Sporo też popracowaliśmy nad doborem opon. Tempo było umiarkowane i na pewno byliśmy w stanie jechać szybciej, ale znów pojawiły się kłopoty z ucinającymi się szpilkami. Postanowiliśmy nie ryzykować, ale kosztowało nas to sporo czasu.

Dużym wyzwaniem były odcinki nocne, ale bardzo fajnie nam się je jechało i dało to dużo frajdy.

Niedziela to lepsze warunki, ale o błąd nadal nie było trudno. Nie były to jakieś poważne przygody, ale wpłynęły na nasz wynik, zwłaszcza przy tak szybkim tempie w klasie, jakie w ten weekend prezentowała czołówka. Na koniec zgotowaliśmy sobie naprawdę miłą niespodziankę. Lubię takie odcinki specjalne, jak „Power Stage” w Kłodzku i złapałem naprawdę dobre tempo. Pojechaliśmy szybko i czysto, a drugie miejsce w mocnej stawce dało nam dużo emocji na zakończenie trudnego weekendu.

 Inex24 Foto 2 - Autor Jakub Rozmus

Dziękuje partnerom naszego zespołu za pomoc i możliwość wspólnego startu w Rajdzie Dolnośląskim: INEX, Uranos, Mistal, Novium, Metaltech oraz MyWorks. Nie zwalniamy tempa, ponieważ już w tą sobotę startujemy w kolejnej rundzie Mistrzostw Śląska – 1. Rajdzie Opolskim. Zapraszam do kibicowania i trzymajcie kciuki.

 

 inf.pras.