Inter Cars Classicauto Cup 2017 wraca do Kielc

Wraz z nadejściem końca wakacji wraca rywalizacja w ramach Inter Cars Classicauto Cup. Już 9 września zawodnicy znowu zawitają na Torze Kielce w Miedzianej Górze, by zmierzyć się ze sobą w czasie 4. rundy pucharu.

img_8243_1 photo_1_3_1 photo_3_3_1 photo_4_3_1 photo_5_3_1

Zgodnie z zapowiedziami wracamy po przerwie wakacyjnej. Przedostatnia runda odbędzie się na lubianym przez kierowców torze w Miedzianej Górze, który na stałe zapisał się w historii polskiego motorsportu. Trasa tradycyjnie będzie bardzo techniczna, a ostatni jej fragment będzie przebiegał odcinkiem leśnym. Na piątek 8 września przygotowaliśmy nieobowiązkową rundę treningową, a właściwa rywalizacja odbędzie się w sobotę 9 września – mówi Tomasz Ważyński, organizator cyklu Inter Cars Classicauto Cup.

W serii Classicauto Cup mogą wziąć udział kierowcy zarówno youngtimerów, jak i najnowszych modeli samochodów. Auta są przydzielone do różnych grup i klas, m.in. ze względu na pojemność i rocznik. W ramach zmagań zostaną rozegrane dodatkowe puchary.

photo_6_3_1 photo_7_1_1 photo_8_1_1

 

Podobnie jak we wcześniejszych rundach, we współpracy z Toyota Team Classic przygotowaliśmy puchar Toyota Cup dla posiadaczy wszelkich aut tej marki. Oddzielną rywalizację mają również samochody amerykańskie, a także kobiety za kierownicą w ramach Puchar Pań – dodaje Tomasz Ważyński.

Obserwowanie rywalizacji ułatwi topografia toru – kibice mogą bowiem dopingować zawodników z balkonu budynku głównego, znajdującego się w sąsiedztwie toru.

photo_10_1_1 photo_11_1 photo_13_1 photo_15_1 tor_kielce___classicauto_cup_01_1

Regulaminy i więcej informacji można znaleźć na stronie www.classicautocup.pl

inf.pras.

Dodaj komentarz