Jacek Jurecki i Michał Trela po Rajdzie Wisły

Rywalizacja na trasach 61. Rajdu Wisły przyniosła wiele pięknych sportowych emocji. Zacięta walka, wymagające odcinki specjalne, mocna stawka i powrót kilku rajdowych gwiazd – to wszystko sprawia, że impreza na długo zapisze się w rajdowej historii. W tym gronie znalazły się także egzemplarze najmłodszej rajdówki w gamie M-Sport – Ford Fiesta R2T. Do nowego samochodu wsiadła załoga Jurecki / Trela i po pierwszym etapie była najwyżej sklasyfikowana spośród R2T w całej stawce.

 JJurecki Foto 001 - Autor Tomasz Filipiak

Niestety przebita opona na pierwszym sobotnim odcinku wyeliminowała załogę z rywalizacji o czołowe pozycje. Duet z Bielska – Białej nie raz dał dowód na to, że potrafią walczyć do końca i w swoim debiucie, mimo problemów do mety dowieźli czwarte miejsce w klasie i szóste w 2WD.

JJurecki Foto 002 - Autor Tomasz Filipiak

Jacek Jurecki: „Ford Fiesta R2T zrobił na nas bardzo pozytywne wrażenie, ale dużo czasu wymagało ode mnie przestawienie się na specyfikę jazdy samochodem z turbo. W kilku miejscach stare przyzwyczajenia wzięły górę i było trochę nerwowo. Pierwszy etap to mimo wszystko bardzo dobre tempo, które pozwoliło nam walczyć z czołówką „ośki”. Wszystko wyglądało bardzo pozytywnie i mocno zmotywowani wystartowaliśmy do drugiego dnia. Niestety „kapeć” na Kubalonce przekreślił nasze szanse na dobry rezultat.

JJurecki Foto 004 - Autor Tomasz Filipiak

Staraliśmy się utrzymywać swoje tempo i odrabiać straty, ale ostatecznie do mety dojechaliśmy na czwartym miejscu w klasie i szóstym w 2WD. Pod względem wyniku weekend nie był dla nas udany, ale przejechane kilometry to ważne doświadczenie. Samochód, ma jeszcze pewne problemy „wieku dziecięcego”, ale jest w nim naprawdę duży potencjał i możliwości, co było widać po piątkowych czasach.

JJurecki Foto 005 - Autor Tomasz Filipiak

Dziękujemy za emocje Rajdu Wisły kibicom, ekipie Evo-Tech i naszym sponsorom: Blachdom Plus, Wokar-Bis, ASC Bielsko-Biała, Hoja, Ireco Motorsport i Pokrycia Dachowe Pniok Sylwester.”

JJurecki Foto 003 - Autor Tomasz Filipiak

inf.pras.

Dodaj komentarz