Jagiełło zwycięża w Cieszynie. Znamy Mistrzów WRSMŚl 2017!

Tradycyjnie już sezon Wirtualnych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Sląska zakończył Rajd Cieszyńska Barbórka. Impreza mająca świetną rajdową tradycję, ciesząca się sporym zainteresowaniem ze strony zawodników i kibiców, przyciągnęła na start ponad 100 kierowców z każdego zakątka Polski. W tym roku pogoda dopisała i mimo późnego terminu rozegrania rajdu, w czasie zmagań za chmur przebijało się słońce a droga w 90% trasy była sucha. Zobaczmy jak poradzili sobie najlepsi kierowcy startujący w zamykającej sezon „Cieszynce”!

Damian-Boncela-Cieszynka1

Rajd padł łupem Marka Jagiełło, który za sterami Subaru Imprezy najszybciej przemierzył oesy zlokalizowane w okolicach Cieszyna. Niewątpliwie to zwycięstwo nie przyszło zbyt łatwo bowiem za plecami Marka ze stratą 13 sekund zameldował się Piotr Gazda, który starał się dotrzymywać kroku zawodnikowi Killaz Motorsport. Małą sensacją może być dopiero 3 miejsce Tomka Wacha, który już po Rajdzie Śląska zapewnił sobie tytuł Mistrza WRSMŚl 2017. W klasyfikacji generalnej cyklu na podium znalazła się ta sama trójka kierowców co na Cieszyńskiej Barbórce. Tu jednak kolejność była nieco inna. Tytuł powędrował w ręce wspomnianego wcześniej Tomka. Tytuł I vice-mistrza zdobył Marek a II vice-mistrzem został Piotr.

Nieco inaczej prezentuje się końcowa klasyfikacja w klasie N4. Tam Mistrzem został naturalnie Tomek Wach, jednak na drugiej pozycji zmagania zakończył Piotr Gazda a na najniższy stopień podium wskoczył Maciej Folta, który do drugiej pozycji stracił zaledwie 1 punkt!

Interesująco przebiegała rywalizacja w klasie R3/S1600. Najszybszy okazał się być Adam Węglowski, dla którego było to 1. zwycięstwo w sezonie. Drugi linię mety przekroczył Rafał Majka a na trzecim miejscu dojechał Michał Walkowski, który skrzętnie wykorzystał niepowodzenia Marcina Zmysłowskiego. Dzięki potknięciu zawodnika RRT, Michał został Mistrzem klasy R3/S1600! Tytuł I vice-mistrza zdobył Marcin a z II vice-mistrza mógł cieszyć się zwycięzca Cieszynki – Adam.

W klasie RC4 również sprawa Mistrzostwa rozstrzygnęła się na tym rajdzie. Bezkonkurencyjny okazał się być Kamil Żurawlew, który nie zostawił żądnych złudzeń rywalom i zwyciężając w Barbórce przypieczętował Mistrzowski tytuł! Kroku nowemu Mistrzowi starał się dotrzymywać Jan Gorczyca, jednak w rezultacie ze stratą niecałych 3 sekund Jan musiał zadowolić się drugą lokatą. Na trzeciej pozycji finiszował Marek Stuchlik. W końcowej klasyfikacji I vice-mistrzem został Wojtek Stuchlik a tytuł II vice-mistrza wywalczył Jan Gorczyca.

s3

A co działo się w klasie Historic? Tam bezkonkurencyjny był Mateusz Przyszlakowski, który za kierownicą Opla Kadetta wywalczył 4 miejsce w klasyfikacji generalnej Cieszynki, jednocześnie przyklepując Mistrzostwo w klasie Historic. Za plecami Mateusza rajd ukończył Maciej Zawisza, który zdobył vice-mistrzostwo. Cieszyńską Barbórkę na 3 miejscu dojechał Marian Krawczyk, jednak tytuł II vice-mistrza wywalczył Michał Lewera.

W klasie Maluch najszybszy w rajdzie okazał się być Adam Haupt, który debiutował ze sterami fiata 126p. Adam pokonał Krzysztofa Gasiora i Justynę Rajewską. Natomiast Mistrzem klasy został Maciek Uss, który po rajdzie Śląska mógł świętować mistrzostwo. Za plecami Maćka sklasyfikowano Justynę, a trzecie miejsce zajął Paweł Kubicki.

Tak oto dotarliśmy do końca zmagań w tegorocznym cyklu WRSMŚl. Dziękuję wszystkim kierowcom, którzy wzięli udział w tych Mistrzostwach, mam nadzieję, że bawiliście się świetnie a wirtualne rajdy były jak najwierniejszą kopią rajdów wchodzących w skład RSMŚl.

Mateusz Przyszlakowski

inf.pras.

Dodaj komentarz