Jak wracać, to z przytupem

– Oj, wiele się ostatnio działo. I wiele dziać jeszcze będzie. Najważniejsze jednak jest to, że naszą Hondę udało się szybko odbudować, a podczas trzeciej rundy Tarmac Masters 2018 zajęliśmy drugie miejsce w klasie SK3 – opowiadają Mariusz Brylski i Sławomir Szpot.

Jak wracać, to z przytupem (1)

1. Rally M3Racing odbył się w weekend 30 czerwca – 1 lipca 2018 r. Był to pierwszy start zawodników BS Rally Team po odbudowie Hondy Civic. – Dla nas rajd zaczął się już w piątek – miało być spokojne pakowanie busa, rajdówki i o 15:00 wyjazd do Lubinia, ale to była tylko teoria… – wspomina Sławek Szpot. – Rano okazało się, że blokują się pedały sprzęgła i gazu. Szybka naprawa przyniosła pożądany efekt, ale zabrakło czasu na testy… Na dodatek bus serwisowy nie wrócił z naprawy i jego załadunek przeciągnął się do 20:00, dlatego w Lubiniu zameldowaliśmy się dopiero przed 22…

 

A w Lubiniu litości nie było. Konkurencja narzuciła bardzo wysokie tempo od samego początku rajdu. – Dopiekały nam szykany, na których dramatycznie traciliśmy czas. Zdecydowanie wolimy szybkie odcinki w stylu zakręt w zakręt – przyznaje Mariusz. – Na pierwszym odcinku specjalnym nie zmieściliśmy się w ciasny prawy zakręt i musieliśmy cofać. Dodatkowo Sławek zgubił się w notatkach i przez chwilę musiałem jechać to, co widzę. Na szczęście szybko się otrząsnęliśmy i zaczęliśmy odrabiać straty, a efekt pracy całego zespołu BS Rally Team na mecie rajdu jest całkiem dobry. Drugie miejsce w klasie przy bardzo mocnej konkurencji potwierdza, że i z samochodem i załogą z rajdową po ostatniej przygodzie jest wszystko ok.

Jak wracać, to z przytupem (2)

Chcemy gorąco podziękować naszym sponsorom, ale także członkom zespołu za wsparcie i wyrozumiałość: Grześku – dziękujemy za ogarniecie całego serwisu, Krzyśku – dzięki za pomoc na serwisie i masę dobrego humoru, Panie Janku – dzięki za pomoc na serwisie i szybką reanimację Hondy. Dziękujemy także naszym żonom, Agnieszce i Monice – za WIELKĄ wyrozumiałość i cierpliwość…

Specjalne podziękowania także dla firmy Grafers.eu, która jak zawsze zadbała o „makijaż” naszej Hani oraz dla firmy Jerzy Gawrycki Przetwórstwo Mięsne, która zadbała o gastronomiczne zaopatrzenie teamu.

Teraz przed nami treningowy start w BSK TECH Wyścigu Górskim Jodłownik, który już w najbliższą niedzielę 8 lipca. Na trasach Tarmac Masters zmierzymy się ponownie pod koniec sierpnia podczas 2. Rally IRECO Motorsport.

Jak wracać, to z przytupem (3)

Pozdrawiamy, BS Rally Team

1 – Start rajdu w lubińskim rynku

2 – Konkurencja narzuciła bardzo wysokie tempo od samego początku rajdu

3 – Drugie miejsce w klasie przy bardzo mocnej konkurencji potwierdza, że i z samochodem i załogą z rajdową po ostatniej przygodzie jest wszystko ok.

inf.pras.

Dodaj komentarz