Jakub “Colin” Brzeziński przed Rajdem Rzeszowskim

Przed nami decydująca faza sezonu – podwójnie punktowany rajdy. Zespół GO+Cars wystawia na starcie Rajdu Rzeszowskiego mocny skład. Oprócz mnie i Kamila o pierwszą pozycję w HRSMP walczył będzie Grzegorz Olchawski, natomiast nowy nabytek zespołu GO+Cars, Tomek Zbroja powalczy o podium w klasyfikacji generalnej samochodów przednionapędowych dobrze znanym mi Citroenem DS, którym miałem przyjemność przemieszczać się po odcinkach rajdowych mistrzostw świata WRC-3.

resize_1

Rajd Rzeszowski, uważam za najtrudniejszy rajd w sezonie. Bardzo długie techniczne, mega szybkie odcinki specjalne, nie wybaczają błędów. Na tym rajdzie trzeba być na mecie ale nie patrzymy tylko w ten sposób, chcemy pojechać dobry rajd i zakończyć go na jak Najwyższej pozycji.
Na starcie szykuje się bardzo mocna konkurencja, lubię pracę pod taką presją, ponieważ wtedy trzeba po prostu cisnąć. Liczę na trudne warunki pogodowe, choć patrząc na ostatnie edycje Rzeszów rozgrywany był w przepięknej słonecznej pogodzie. Patrząc na mapę odcinków specjalnych, ścigać będziemy się po „klasycznych” dla tego rajdu partiach. Wszyscy znamy je bardzo dobrze, co powoduje, że mimo długich odcinków zapewne będziemy meldowali się na mecie poszczególnych odcinków z różnicą ułamków sekund.

Od ostatniego rajdu minęło trochę czasu, miałem chwilę na zregenerowanie sił i relaks. Teraz meldujemy pełną gotowość, jako zespół GO+Cars, jesteśmy naładowani bardzo pozytywną energią i z niecierpliwością oczekujemy czwartkowego odcinka testowego Niechobrz oraz rozpoczęcia właściwej rywalizacji w kolejnych dniach.
Ten rajd, gdyby rozgrywał się na nawierzchni szutrowej i jego droga była by trochę szersza, bardzo przypominałby Rajd Finlandii, który odbył się w ostatni weekend w rajdowych mistrzostwach świata. Mówiąc o tym przyznam, że dużo myślę o następnych dwóch szutrowych rajdach, które będą bardzo ciekawe, ale najpierw trzeba wykonać swoją robotę jak najlepiej podczas zbliżającego się wielkimi krokami Rajdu Rzeszowskiego.
Trzymajcie kciuki za cały zespół był GO+Cars Atlas Ward i do zobaczenia na odcinkach specjalnych.

Wielkie Podziękowania dla GO+Cars, oraz partnerów Atlas Ward, Motul Polska, Kartony.PL

inf.pras.

Dodaj komentarz