Jakub “Colin” Brzeziński przed Rajdem Śląska

Jesteśmy właśnie przed 4 rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Rajdem Śląska, który startuje już w najbliższy piątek. Meldujemy wraz z całym zespołem GO+Cars Atlas Ward pełną gotowość. Odcinki to klasyczne próby z dużą przyczepnością. Duża ilość szczytów, ślepych wąskich asfaltów, która powoduje, że trochę przypomina to Rajd Rzeszowski, tylko po bardziej nierównych drogach. 

Jakub Brzeziński - zdjęcie do prasówki

Samochód, którym wystartuję to w dalszym ciągu Skoda Fabia R5, która w takich warunkach spisuje się fenomenalnie.

Zobaczymy jaką ilość balotów przygotuje nam organizator. Osobiście chciałbym, żeby bylo podobnie jak na Rajdzie Nadwiślańskim – czyli mocno rajdowo, dużo cięć i brudu na drodze. Tworzy się wtedy fajne widowisko dla kibiców na którym nam bardzo zależy, ponieważ to oni napędzają klimat rajdów oraz ściągają loga sponsorów na nasze samochody.

Jestem obecnie na pozycji lidera klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowychy Mistrzostw Polski z 32 punktową przewagą, ale to dopiero półmetek sezonu i staramy się nie patrzeć za siebie. Do końca sezonu jeszcze daleka droga, więc podchoodzimy do tego rajdu jak do pierwszego w sezonie. Pełne skupienie i mocna analiza tempa.
Z pewnością nie bedzie tu łatwo, mamy kilku lokalnych zawodników, którzy wiedzą, jak prostować prawą nogę i przewidujemy, że ich tempo będzie szybkie.

W piątek testujemy podczas oficjalnego shakedownu wraz z Grzegorzem Olchawskim, który bronił będzie barw teamu w cyklu Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski za kierownicą pięknego Audi Quattro.

Z naszej strony możemy obiecać, że obaj tanio skóry nie sprzedamy!

Wielkie podziękowania dla moich partnerów GO+Cars, Atlas Ward Polska, Motul Polska oraz Stec Karton.

inf.pras.

Dodaj komentarz