Jerzy Nowakowski po Rechbergu

W ostatni weekend Kwietnia w Austrii odbył się 45 Internationales Rechbergrennen „Hill Climb Grand Prix of Austria”, wyścig inaugurujący cykl FIA Historic Hill Climb Championship, czyli Mistrzostw Europy w wyścigach górskich pojazdów historycznych.

Na liście zgłoszeń widniało aż 239 zawodników z całej Europy, w samochodach historycznych oraz współczesnych. Swoim historykiem na starcie stawił się Jerzy Nowakowski zeszłoroczny Vice Mistrz Europy kategorii 2.

GSMP - LOGO -1_small

 

Niestety na drugim podjeździe wyścigowym awarii uległ silnik w moim BMW. To niespodziewana awaria, bo w zeszłym sezonie silnik spisywał się rewelacyjnie, później przeszedł przegląd i wymienione zostały między innymi panewki, które teraz 1 km przed metą nie wytrzymały.

Wielka szkoda, bo zakładałem walkę o punkty od początku sezonu.

Teraz czeka mnie okres wytężonej pracy, czyli remont silnika i założenie wymarzonej, innej niż do tej pory skrzyni biegów.

Czasu jest mało, ponieważ chciałbym gościnnie wystartować w Polsce, w eliminacji Mistrzostw Europy Strefy Centralnej w Załużu. Lubię ten wyścig a i stęskniłem się za polskimi kibicami!

Dlatego trzymajcie kciuki, aby wszystko się udało.

Zapraszam do Załuża.

Jerzy Nowakowski Rechberg foto Grzegorz Kozera

Za wsparcie dziękuję sponsorowi głównemu BUDMAX-METAL oraz JBL, StudioOptyczne44, serwis-blajer.pl oraz patronom medialnym AUTOMOBILISTA i TVS Silesia.

 

Dodaj komentarz