Już w sobotę o godzinie 12 na Stadionie Wroclaw otwiera się Fabryka Driftu.

To prawdziwa gratka dla wszystkich fanów motoryzacji, którzy będą mogli spróbować swoich sił w samochodach sportowych na specjalnie przygotowanym torze.

IMG_1981

– To będzie wyjątkowe miejsce dla fanów motoryzacji – zapowiada Bogumił Żymańczyk, pomysłodawca i właściciel Fabryki Driftu. – Każdy fan czterech kółek znajdzie cos dla siebie – kontynuuje Żymańczyk. W ramach Fabryki Driftu działać będzie m.in Akademia Młodego Kierowcy, czyli cykl zajęć dla najmłodszych sympatyków samochodów. Odbywać się one będą pod okiem doświadczonych instruktorów i zawodników sportów motorowych.

Dla koneserów nie zabraknie jazdysportowej, czyli niespełnionego marzenia wielu kierowców. Nie każdemu dane jest zasiąść za sterami F1 czy wystartować w Rajdzie Polski. W Fabryce Driftu każdy będzie mógł spróbować swoich sił. Będzie można przyjechać swoim samochodem lub skorzystać z proponowanych pojazdów i zmierzyć się z innymi. Chętni będą mogli wypróbować na torze mustanga albo inne wyścigowe auta.

IMG_1982

Sporym powodzeniem cieszyć się będzie z pewnością Akademia Jazdy Rajdowej. Zajęcia będą miały charakter treningu sportowego, gdzie kierowcy sprawdzą się i jednocześnie porównają swoje umiejętności na wyścigach z pomiarem czasu. Uczestnicy wykorzystają własne pojazdy i podczas spotkań pod okiem wyszkolonych instruktorów będą mogli je przetestować.

Jednym z instruktorów będzie Andrzej Słowiński – kierowca wyścigowy od kilkudziesięciu lat związany ze sportami motorowymi, mistrz Polski i członek kadry narodowej w kartingu, jedyny w Polsce trener klasy II w sporcie samochodowym. Jego wiedza, doświadczenie i sprzęt będą służyły szkoleniu kierowców czy organizowaniu wielu eventów motoryzacyjnych.

Czy taki tor nie będzie uciążliwy dla wrocławian mieszkających w okolicy? – Hałas nie będzie przeszkadzał, bo tor znajduje się w świetnym miejscu, nie będzie miał wpływu na mieszkańców – zapewnia Bogumił Żymańczyk.

IMG_1983

W sobotę o godzinie 12 odbędzie się uroczyste otwarcie. W programie imprezy m.in. możliwośc skorzystania z symulatora dachowania, symulatora zderzeń czy z alkogogli, pokaz driftowozu, sportowa jazda Fordem Mustangiem, pokaz umiejętności ucznia Akademii Młodego Kierowcy i wiele innych.

Szczegółowe informacje znajdziecie na fabryka driftu pl

inf.pras.

Dodaj komentarz