Kacper Szczurek zalicza Finał i wskakuje na podium w generalce

Kolejny udany weekend wyścigowy we Włoszech zalicza tarnowianin Kacper Szczurek. Tym razem młody zawodnik kartingowy klubu TTSK K-TEAM Tarnów uczestniczył we zmaganiach III rundy Rok Cup Italia Area Nord na włoskim torze Adria International Raceway. 

12068823_725930527540197_7678671681947544997_o

Kacper ponownie w zawodach zaliczał się do ścisłej czołówki kategorii juniorskiej. Uzyskał w bardzo trudnych warunkach deszczowych 6 czas w kwalifikacjach wśród 41 zawodników swojej kategorii, a w prefinale przyjechał na metę na szóstej pozycji. W wyścigu finałowym utrzymywał dobre tempo, jadąc do końca walczył o wyższe pozycje. Wyścig finałowy kończy na 5 miejscu, ale niestety po zakończeniu otrzymał 10 sekund kary za wygięty przedni zderzak, który to nie ze swojej winy uszkodził po incydencie z rywalem na torze. Ostatecznie zajmuje 9 miejsce.

Szkoda tych straconych punktów, ale waleczny Kacper ponownie udowodnił, że nie podaje się i walczy do samego końca oraz że potrafi szybko jechać, nawet w trudnych warunkach pogodowych. Ekipa Tarnowianina miała bardzo dobre tempo przez cały weekend by walczyć o najwyższe cele, jednak do szczęścia zabrakło niewiele.

W klasyfikacji generalnej sezonu 2016 we Włoszech, po trzech rundach Kacper Szczurek plasuje się na bardzo dobrym 3 miejscu w grupie 56 zawodników kategorii Junior.

Kolejne zawody z udziałem Kacpra za tydzień 8 maja na torze w Jesolo.

Kibicujemy naszemu reprezentantowi oraz trzymamy mocno kciuki za sukcesy i udane występy!

inf.pras.

 

Dodaj komentarz