Kacper Wróblewski tuż za podium w Rajdzie Dolnośląskim

W niedzielę, 6 października, na rynku w Dusznikach-Zdroju zakończył się sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Finałową rundą tego cyklu był 53. Rajd Dolnośląski. W niezwykle wymagających warunkach – deszczu, mgle i ciemnościach, kierowca ORLEN Team Kacper Wróblewski uplasował się tuż za podium klasyfikacji generalnej.

– Za nami bardzo ciężki rajd, nie tylko w kontekście rywalizacji sportowej, ale także to jak wielu rzeczy i jak szybko musieliśmy się nauczyć. Jestem jednak z tego bardzo zadowolony, bo wiem jak cenne są to kilometry. Takiego poligonu i nauki nie odtworzylibyśmy na testach, więc jestem pewien, że to zaprocentuje w każdym kolejnym starcie – mówi Kacper Wróblewski.

Kacper Wróblewski i Jacek Spentany z ORLEN Team zaprezentowali w tych zawodach równą i skuteczną jazdę. Załoga jadąca Hyundaiem i20 R5 sukcesywnie podnosiła swoje tempo, ale też potrafiła je odpowiednio dostosować do warunków panujących na trasie rajdu. Z 19 odcinków specjalnych 8 Wróblewski i Spentany ukończyli w pierwszej trójce klasyfikacji generalnej. Ostatecznie uplasowali się tuż za podium, powtarzając dobry wynik z poprzedniej rundy Mistrzostw Polski, czyli Rajdu Śląska. Do 24 punktów zdobytych za wynik w rajdzie, Kacper i Jacek dorzucili jeszcze dwa wywalczone na kończącym rywalizację, dodatkowo punktowanym Power Stage.

– Kończymy rajd w dobrych humorach, bo wykonaliśmy kawał dobrej pracy. Biorąc pod uwagę to, ile kilometrów przejechałem do tej pory samochodem klasy R5, uważam nasze wyniki za dobre i obiecujące. Najważniejsze było to, by przejechać cały sezon, a to, że udawało nam się włączać do walki w czołówce i kończyć oesy na podium traktuję jak fantastyczną nagrodę za pracę moją i Jacka, a także całego ORLEN Team – podsumował Kacper.

W tym sezonie Kacper Wróblewski wystartował w sześciu z siedmiu rund RSMP i łącznie wywalczył 82 punkty. Kierowca ORLEN Team zakończył swój pierwszy sezon startów samochodem klasy R5 na szóstym miejscu w klasyfikacji Mistrzostw Polski. W finale sezonu najszybsi byli trzykrotni Mistrzowie Polski Bryan Bouffier i Xavier Panseri (Hyundai i20 R5). Był to już ich czwarty triumf w Rajdzie Dolnośląskim.

Więcej na:

www.orlenteam.pl

https://www.facebook.com/orlenteam/

https://www.instagram.com/orlenteam_official/

https://twitter.com/teamorlen

https:// http://rsmp.pl/pl

inf.pras.