Karkosik wygrywa Drift Masters Grand Prix w Płocku, Więcek na podium

Dawid Karkosik wygrał widowiskową i trudną, trzecią rundę serii Drift Masters Grand Prix. Na wyjątkowym torze na stadionie Wisły Płock zacięty pojedynek o trzecie miejsce stoczyli także jego zespołowi koledzy z ekipy Budmat Auto Drift Team, Piotr Więcek i James Deane.

9ff70250-be7d-4cae-a341-1a085296243d

Choć zmagania na specjalnie przygotowanej na tę okazję, wąskiej i wymagającej trasie w Płocku rozpoczęły się na suchej nawierzchni, w połowie rywalizacji nad okolicą rozpadał się deszcz, jeszcze bardziej utrudniając i uatrakcyjniając sobotnie widowisko. W dramatycznym finale zwyciężył pochodzący z Torunia Dawid Karkosik, pokonując Pawła Borkowskiego i zgarniając nie tylko imponujący puchar, ale także nagrodę główną w wysokości ośmiu tysięcy euro.

6115bca7-2b2f-4ac5-9426-f5c5eb4eb68b

Jednym z najatrakcyjniejszych pojedynków dnia była również walka zespołowych kolegów z Budmat Auto Drift Teamu o trzeci stopień podium. Dwa spektakularnie strzelające z wydechów Nissany niemal ocierały się o siebie w zakrętach i na wytyczonym przed trybuną główną rondzie. Ostatecznie to płocczanin uzupełnił pierwszą trójkę, podczas gdy Irlandczyk musiał zadowolić się czwartym miejscem.

Obaj do Płocka przylecieli prosto z amerykańskiego New Jersey, gdzie tydzień wcześniej startowali w czwartej rundzie serii Formula Drift w barwach Worthouse Drift Teamu. Przed polską publicznością obaj zachwycali już od piątkowych kwalifikacji, w których zajęli dwa pierwsze miejsca w stawce ponad 50 kierowców z całej Europy, w sobotę wygrywając następnie wszystkie pojedynki w drodze do finałów Top 4.

35969e46-3fc7-45f6-9230-442fdd848194

Czwarta runda Drift Masters Grand Prix odbędzie się dokładnie za miesiąc, na specjalnie przygotowanym na tę okazję torze wewnątrz toruńskiej Motoareny. Tydzień później Więcek i Deane wystartują w piątej rundzie Formuły DRIFT w Montrealu w Kanadzie. Z kolei tydzień przed DMGP w Toruniu Deane będzie po raz kolejny gościem legendarnego, brytyjskiego Festiwalu Prędkości w Goodwood.

„Jestem bardzo szczęśliwy! – mówi Dawid Karkosik. – Dwie pierwsze rundy tego sezonu były dla mnie dość pechowe, a i w ten weekend miałem trochę problemów, dlatego nie spodziewałem się takiego zakończenia rundy w Płocku. Nigdy tutaj nie wygrałem, a rok temu w finale pokonał mnie właśnie Paweł, dlatego bardzo się cieszę z dzisiejszej wygranej. Następna runda DMGP odbędzie się w moim rodzinnym Toruniu. Tam również nigdy nie wygrywałem, ale bardzo lubię ten tor i mam nadzieję, że powalczymy na nim przynajmniej o podium.”

39348985-bd9a-4e9c-a695-05412b7157d0

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu trzeciej rundy DMGP w Płocku – dodaje Piotr Więcek, trzykrotny mistrz Drift Masters GP. – Cieszę się z podium przed płocką publicznością i gratuluję Dawidowi oraz Pawłowi dwóch pierwszych miejsc. Dawid był dzisiaj najlepszy w bardzo trudnych warunkach, ale mam nadzieję, że podczas następnej rundy w Toruniu kolejność na podium będzie trochę inna i w końcu uda mi się w tym sezonie wygrać. Świetnie pojechał dzisiaj także James, z którym stoczyliśmy piękny pojedynek o trzecie miejsce, także gratulacje również dla niego.”

„To była świetna runda Drift Masters Grand Prix, choć była także bardzo trudna z powodu deszczu, po którym tor miał zupełnie inną przyczepność – podkreśla James Deane, zwycięzca pierwszej rundy DMGP w Poznaniu. – Warunki zmieniały się z zakrętu w zakręt, ale doszedłem aż do pojedynku o trzecie miejsce, który stoczyłem z moim przyjacielem i kolegą z zespołu, Piotrem Więckiem. To była szalona walka! Gdy prowadziłem, Piotr niemal ocierał się o mnie przez cały czas. Byłem pod wrażeniem jego jazdy, bo goniąc nie byłem w stanie zbliżyć się do niego równie mocno. Świetnie się jednak bawiłem, a cały zespół spisał się rewelacyjnie, więc to był bardzo udany weekend. Teraz czekamy już na Toruń.”

ed7b5419-f01a-400d-bd80-2ba3b2270869

Więcej informacji o zespole Worthouse Drift Team na www.drift.worthouse.com i na profilach facebook.com/worthousedriftteam , facebook.com/Budmat.Auto.RBTeam , instagram.com/worthousedrift oraz na profilach kierowców facebook.com/JamesDeaneDrifting/ , facebook.com/piotrwiecekdrift/ i facebook.com/DawidKarkosik69 .

inf.pras.

Dodaj komentarz