Karting po raz pierwszy w Białymstoku!

22 kwietnia na białostockim torze kartingowym Sadkarting odbędzie się pierwsze w historii Kartingowe Grand Prix Białegostoku dla amatorów. Kwietniowa impreza otworzy cykl, który ma wyłonić najlepszego kierowce amatora stolicy Podlasia.

PLAKAT-1-KartingGP

Organizatorzy zapowiadają spore emocje i rywalizację w trzech kategoriach wagowych. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji gokarty marki Sodi o mocy 9 koni mechanicznych. Tor gwarantuje niezwykłą intensywność wymagającą sporą koncentrację i wytrzymałość zawodników. Nitka toru mierzy około 300 metrów, a co za tym idzie każdy wyścig będzie zawierał wiele okrążeń.

Białostocka impreza to gratka dla miłośników kartingu i motosportu, bowiem wśród gości, którzy pojadą w wyścigu VIP (poza rywalizacją) będzie kilku znanych kierowców wyścigowych i rajdowych, nie tylko z regionu. Główną postacią będzie Sławomir Murański, zwycięzca Rotax Winter Cup w Hiszpanii.

Wśród partnerów imprezy jest promotor jednej z najpopularniejszych serii kartingowych świata Rotax Max Challenge, który dodatkowo ufundował nagrody niespodzianki. Z kolei profesjonalny team wyścigowy JR Racing jako nagrodę główną zaproponował testy w profesjonalnym gokarcie na torze wyścigowym. Uczestnicy mają więc o co walczyć.

Start pierwszej rundy Kartingowego Grand Prix Białegostoku o godzinie 12, 22 kwietnia 2017 roku na torze Sadkarting w Białymstoku. Aby wystąpić w imprezie nie potrzebna jest licencja sportowa, ani nie są wymagane żadne specjalne kwalifikacje. To impreza dla amatorów sportów motorowych.

Nasza redakcja objęła to wydarzenie swoim patronatem prasowym. O imprezie przeczytacie więc na naszych stronach internetowych.

Kartingowe Grand Prix Białegostoku, 22 kwietnia 2017, godz. 12.00

Wpisowe 200 zł / w dniu imprezy 220 zł
Miejsce: Tor Sadkarting, Białystok-Fasty, Szosa Knyszyńska 17 (teren giełdy)

Informacje organizacyjne dostępne są na stronie toru oraz na profilu facebookowym Sadkarting.

Organizatorem wydarzenia jest Sadkarting oraz Polski Karting.
inf.pras.

Dodaj komentarz