Kartingowe Mistrzostwa Małopolski Młodzieży i Osób Niepełnosprawnych Ruchowo na start

Rusza kolejna fascynująca rywalizacja za kółkiem małych bolidów, gdzie emocje sięgają zenitu. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych sympatyków i pasjonatów motorsportu w tym sportu kartingowego do Małopolskiego Ośrodka Sportów Motorowych – Tor SPEED RACE TARNÓW, gdzie odbędą się zawody kartingowe z cyklu Karting Grand Prix 2016 w ramach społecznej akcji „Przez zabawę do bezpieczeństwa”. Już w sobotę 29 października 2016 roku wszystkich adeptów sportu kartingowego czeka ciekawa rywalizacja i wielkie emocje. W zawodach może wziąć udział każdy: dzieci już od 5 roku życia, młodzież szkolna oraz osoby niepełnosprawne ruchowo. W zawodach można spróbować swoich sił w tym niezwykle emocjonującym i pięknym sporcie. 
 kamilzyznar.com-13
Tego dnia podejmujemy również wyzwanie zorganizowania pierwszych i jedynych w swoim rodzaju Kartingowych Mistrzostw Małopolski Osób Niepełnosprawnych Ruchowo. Długoletnia współpraca pomiędzy tarnowskim klubem kartingowym TTSK K-TEAM Tarnów oraz Fundacją Aktywnej Rehabilitacji „FAR” zaowocowała podjęciem wyzwania organizacji dużych i oficjalnych zawodów sportowych w tym zakresie. Jeszcze nigdy w naszym regionie osoby niepełnosprawne ruchowo nie miały możliwości rozpoczęcia rywalizacji w sporcie kartingowym w takiej formie. Rywalizacja zapowiada się bardzo emocjonująco, dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich zawodników oraz olbrzymiej woli walki.
MIEJSCE: MAŁOPOLSKI OŚRODEK SPORTÓW MOTOROWYCH – TOR SPEED RACE TARNÓW
ul. Kochanowskiego 30 – były teren Zakładów Mechanicznych
KIEDY: sobota, 29 października 2016 roku
START: godz. 9.00

godz. 9 – klasa mini
godz. 10 – klasa szkolno-młodzieżowa
godz. 12 – klasa open – osób niepełnosprawnych ruchowo

Planowane zakończenie: godz. 14.30
Rejestracja zawodników do dnia 28.10.2016r. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zapisów!
Projekt współfinansowany jest z budżetu Miasta Tarnowa
Mistrzostwa Młodzieży i ONR 2016
W godzinach otwarcia toru zapraszamy na treningi i biegi kwalifikacyjne. Sesja kwalifikacyjna ma na celu ustalenie pozycji startowej w zawodach na podstawie uzyskanych przez zawodnika czasów z min. jednego pomiarowego przejazdu wykonanego wcześniej na torze. W biegach kwalifikacyjnych można startować dowolną liczbę razy. W zawodach głównych rozstawieni będą zawodnicy, którzy brali udział w biegach kwalifikacyjnych. Do klasyfikacji końcowej zawodów wlicza się sumę najlepszych czasów. Za każdym razem zawodnik przed wykonaniem próby czasowej będzie dokonywał losowania gokarta spośród sprzętu udostępnionego przez Organizatora.
Wszystkie informacje znajdują się na portalu ludzi z pasją: www.gokarty-tarnow.pl
O szczegóły można pytać w Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych – Torze Speed Race Tarnów lub pod numerem telefonu: 604 640 023.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY, ŻYCZĄC UDANEJ I EMOCJONUJĄCEJ RYWALIZACJI !!!

inf.pras.

Dodaj komentarz