Klaudia Podkalicka na starcie rajdu Baja Drawsko

7 kwietnia na starcie w Drawsku Pomorskim pojawi się ponad sto załóg. Wśród nich zdobywczyni drugiego miejsca w Pucharze Świata (podczas rajdu Baja Poland), wicemistrzyni ADAC Logan Cup i najszybsza kobieta w historii pucharu Kia Lotos Race – Klaudia Podkalicka.

SONY DSC Rajd Baja Drawsko jest w tym roku drugą rundą mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej w Rajdach Terenowych oraz pierwszą Rundą Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, a także pierwszą rundą Mistrzostw Republiki Czeskiej w Rajdach Terenowych, pierwszą rundą Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych i pierwszą rundą Pucharu Polski w Rajdach Baja.

klaudia_podkalicka_1_4

Organizatorzy Baja Drawsko zapowiadają, że na starcie rajdu będzie można zobaczyć nie tylko samochody terenowe, ale również motocykle, quady i pojazdy utv. Fani „wagi ciężkiej” będą natomiast mogli kibicować czeskiej załodze, która startuje pojazdem ciężarowym.

Sezon rajdów terenowych i start honorowy rajdu Baja Drawsko odbędzie się w piątek. Załogi pojawią się w centrum Drawska Pomorskiego. Będzie więc można z bliska zobaczyć ich pojazdy i zdobyć autografy zawodników.

klaudia_podkalicka_3_3

– Zaraz po badaniach technicznych weźmiemy udział w ceremonii startu honorowego i ruszymy na trasę odcinka super specjalnego. Dla nas będzie to z jednej strony doskonała okazja do sprawdzenia samochodu, z drugiej zobaczymy, jak do sezonu przygotowała się nasza konkurencja – komentuje Klaudia Podkalicka.

Zawodniczka zasiądzie za kierownicą rajdowego Mitsubishi Pajero. Jej ambitne plany przewidują start w Pucharze Świata Cross-Country oraz siedmiu tegorocznych rundach Mistrzostw Polski. Klaudia na początku roku podpisała kontrakt sponsorski z firmą TOTAL na udział w Mistrzostwach Polski w Rajdach Terenowych oraz rundzie Pucharu Świata.

klaudia_podkalicka_4_4

– Moim pilotem jest Błażej Czekan i jak co roku nie zamierzamy odpuszczać. Mam wielką nadzieję, że w niedalekiej przyszłości nasz upór zaprowadzi nas na trasę Rajdu Dakar. To moje marzenie – dodaje Klaudia.

Rajd Baja Drawsko znany jest z wymagających odcinków. W sobotę na zawodników rangi mistrzostw czeka w sumie blisko 340 km odcinków specjalnych. Wieczorem poznamy zwycięzców rajdu.

klaudia_podkalicka_5_1

Na odwiedzających miasteczko rajdowe będą czekały liczne atrakcje. Oprócz spotkań ze sportowcami będzie można z bliska zobaczyć pracę mechaników, wziąć udział w konkursach i zabawach.

inf.pras.

Dodaj komentarz