Kolejne podium młodzików w MPH

W zeszły weekend wyścigowy na Torze Poznań odbyły się 3. i 4. Runda WSMP, oraz druga runda Mistrzostw Polski Hour Race (wcześniejszy Endurace) w których wystartował zespół MMM Racing zarządzany przez Michała Matuszyka którego barwy reprezentowali: Miłosz Matuszyk, Damian Lempart oraz sam Michał Matuszyk. Zespół do rywalizacji wystawił BMW E36 318is w Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski.

aeb9ab00-1664-4272-a5c3-eab7cb7f73f6

Młodzi kierowcy, którzy w tegorocznym sezonie debiutują w wyścigach samochodowych w kwalifikacjach zajęli trzecie miejsce w klasie ze stratą 0,4s do drugiego miejsca w klasie pojemnościowej do 2000cm3.

Następnego dnia, kierowcy w pełnej gotowości stawili się do wyścigu, który rozpoczął się niespodziewanymi przez kogokolwiek opadami deszczu. Cała stawka rozpoczęła pierwsze mierzone okrążenia za Safety Carem, w międzyczasie zjeżdżając na zmianę opon, ponieważ deszcz nie przestawał padać mieszając wszystkim zespołom plan na wyścig. Miłosz Matuszyk, który jechał jako pierwszy, zjechał jak najwcześniej na zmianę opon i kontynuował równą jazdę w ciężkich warunkach do połowy dystansu, gdzie podczas obowiązkowego pit-stopu zmienił się ze swoim zmiennikiem – Damianem Lempartem, do którego należało dojechanie do mety w polepszających się, ale bardzo zdradliwych warunkach pogodowych. Młody kierowca idealnie wykorzystał fakt ponownego wyjazdu Safety Cara w połowie dystansu, kiedy zjechali na obowiązkowy pit-stop i zmianę kierowców.

Ostatecznie dzięki bardzo dobrej strategii i równej jeździe młodzików debiutujących w wyścigach samochodowych, cały zespół zajął drugie miejsce w klasie do 2000cm3 w drugim wyścigu. W poprzednim wyścigu kierowcy zajęli trzecie miejsce w życiowym debiucie i wciąż zachowują szansę na walkę o tytuł Mistrza Polski w pierwszym sezonie startów.

inf.pras.

Dodaj komentarz