Kolejne podium Olchawskiego

  • Grzegorz Olchawski i Michał Jucewicz zajmują drugie miejsce w 3. rundzie Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w klasie PZM 5
  • Załoga GO+ Cars Atlas Ward została sklasyfikowana w czołowej trójce swojej klasy na czterech z siedmiu odcinkach specjalnych
  • W klasyfikacji Motul HRSMP zwycięstwo odnieśli Artur Rowiński i Magdalena Tokarska

goplus

W miniony weekend odbyła się 3. runda Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Rajd Rzeszowiak. Popularna impreza co roku przyciąga nowe załogi, kusząc przede wszystkim fragmentami odcinków specjalnych, na których już w sierpniu zobaczymy czołówkę Rajdowych Mistrzostw Europy.

goplus1
Na starcie nie zabrakło oczywiście Grzegorza Olchawskiego. Dla zawodnika GO+ Cars Atlas Ward był to już trzeci występ w tegorocznych mistrzostwach Polski po 11. Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza oraz 45. Rajdzie Świdnickim-Krause. Na liście zgłoszeń znalazło się 31 załóg, a z numerem jeden do imprezy przystąpiła załoga Rowiński/Tokarska. Tuż za nimi na liście widniała para Luty/Grudziołek w Subaru Legacy, zaś numerem #3 do rywalizacji stanęła załoga Olchawski/Jucewicz, wystawiająca piękne Audi Quattro A2.

goplus2
Ściganie rozpoczęło się w sobotę, 20 maja o godzinie 20:00 od odcinka specjalnego OS 1Nowy Świat w centrum Rzeszowa. Ze średnią prędkością 59 km/h i stratą zaledwie 1,9 sekundy Grzegorz Olchawski uplasował się na drugim miejscu w klasie.
W niedzielę, 21 maja, rywalizacja przeniosła się na typowo rajdowe odcinki – Siedliska orazNiechobrz. Każdy z nich został pokonany trzykrotnie, a reprezentant zespołu GO+Cars Atlas Ward utrzymywał tempo w czołowej trójce najmocniejszej klasy PZM 5.

Colin-papeteria_03
Grzegorz Olchawski: – Za nami trzecia runda tegorocznego czempionatu – tym razem ścigaliśmy się na trasach Rajdu Rzeszowskiego, co po starcie w Świdnicy było ciekawym i cennym doświadczeniem. W klasie PZM 5 udało się nam stanąć na podium, jednak czujemy lekki niedosyt, bo czujemy, że stać nas na więcej. Spróbujemy przeanalizować jak największą liczbę danych i wrócić jeszcze mocniejsi.
 goplus3inf.pras.

fot. Monika Przybek

Dodaj komentarz