Kolejne zagraniczne wyzwanie Tetera i Grzywaczewskiego – polska załoga na starcie Transilvania Rally!

Cykl Hyundai Racing Trophy powraca na rumuńskie trasy! Tym razem zawodnicy z rozgrywanego w iście zimowych warunkach Rally Brasov przeniosą się na słynny Transilvania Rally, który będzie rozpieszczał kibiców oraz zawodników słoneczną pogodą. Na starcie rajdu nie zabraknie polskich reprezentantów – Sebastiana Tetera i Bożydara Grzywaczewskiego!

Teter i Grzywaczewski 001

Transilvania Rally rozegrany zostanie w dniach 3-5 maja. Bazą rajdu będzie rumuńskie miasto Kluż-Napoka, uhonorowane w tym roku prestiżowym tytułem Europejskiego Miasta Sportu. W trakcie dwóch dni rywalizacji zawodnicy pokonają przeszło 158 kilometrów oesowych, które podzielone będą na piętnaście prób sportowych.

Teter i Grzywaczewski czas między startami w cyklu Hyundai Racing Trophy przeznaczyli na intensywne przygotowania. W połowie kwietnia pojawili się na inauguracyjnej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, by następnie udać się na testy swojego Hyundaia i20 R1, które zorganizowane zostały na krętych, bułgarskich trasach.

Sebastian Teter:

Przed nami druga rumuńska runda w cyklu Hyundai Racing Trophy. Tym razem pogoda zapowiada się bardzo sympatycznie – ponad 25 stopni Celsjusza i słońce przez cały weekend. Mimo to rajd wydaje się o wiele trudniejszy niż poprzedni. Organizatorzy poprowadzili trasy po wąskich, górskich drogach, z dużą liczbą szybkich spadań, mostków i barier. Krótko mówiąc, łatwo o przygodę.

Przed rajdem poczyniliśmy bardzo staranne przygotowania. W zeszłym tygodniu zorganizowaliśmy testy w Bułgarii. Przejechanie ponad stu kilometrów testowych pozwoliło nam jeszcze lepiej poznać charakterystykę samochodu i różnych mieszanek opon. Mam nadzieje, że efekty będziemy mogli podziwiać już w ten weekend. Trzymajcie kciuki!

Pierwszy odcinek specjalny Transilvania Rally rozpocznie się w piątek o godzinie 16:43. Na początek zawodnicy zmierzą się z próbą o długości 21,30 km. Łącznie tego dnia rozegrane zostaną cztery odcinki specjalne. Najbardziej wymagający będzie drugi dzień rywalizacji. W sobotę na załogi czekać będzie aż dziesięć odcinków specjalnych. Rajd zakończy się wieczornym odcinkiem Cluj Arena (2,60 km), na którym poznamy zwycięzców drugiej rundy cyklu Hyundai Racing Trophy!

inf.pras.

Dodaj komentarz