Koniec Mistrzostw Słowacji na Slovakiaringu

W listopadzie oraz grudniu na torze Slovakia Ring odbędą się dwie imprezy kończące rajdowy sezon na Słowacji. Na liście startowej jest, m.in. Grzegorz Grzyb i Tomasz Wróblewski.

W przyszły weekend odbędzie się Kesko Mobile Auto Show. Jest to impreza, która kończy sezon motorsportowy na Słowacji. Na starcie często pojawiają się kierowcy znani nie tylko z rajdów, ale i z wyścigów górskich czy płaskich. Zeszłoroczną edycję wygrał dwukrotny Mistrz Polski, Grzegorz Grzyb. W tym roku również nie zabraknie kierowcy Skody Fabii R5 Evo, a na wirtualnej liście zgłoszeń widnieje jeszcze Tomasz Wróblewski, który po raz trzeci w historii swoich startów w Auto Show wystartuję Skodą Fabią R5. Do tej pory zgłosiło się 13 załóg w samochodach klasy R5.

Drugą imprezą, która będzie rozgrywana w terminie 5 – 6 grudnia to OMV Maxxmotion Rally Slovakia Ring. Będzie to podwójna, ostatnia runda Mistrzostw Słowacji. W tym sezonie odbyły się tylko dwie rundy i w dodatku żadna z nich nie odbyła się na terenie Słowacji. Było to węgierskie Salgo Rally oraz pierwsza runda RSMP, czyli Rajd Rzeszowski. Po dwóch rundach prowadzi Grzegorz Grzyb, który zmierza po piąty tytuł Mistrza Słowacji w karierze. Ostatni raz ten sukces osiągnął w 2014 za kierownicą Skody Fabii S2000. Organizatorzy dwóch końcowych rund Mistrzostw Słowacji przygotowali ponad 150 kilometrów oesowych. Teren Slovakia Ringu jest dość rozległy, dzięki czemu każdy z odcinków będzie liczył 15-20km.

Autor: Dominik Reda