Kontynuacja startów w Europie

  • Zaledwie 15-letni kierowca kartingowy Kuba Greguła w sezonie 2017 zdecydował się kontynuować zbieranie cennego doświadczenia na torach kartingowych w całej Europie
  • Zawodnik z Krakowa będzie rywalizował ze ścisłą europejską czołówką
  • Pierwsza runda sezonu Rotax Max Challenge zaplanowana została na weekend 18 – 19 marca na włoskim torze Adria, położonym pod Wenecją

image001

Kuba Greguła w sezonie 2017 zdecydował się postawić na kontynuację swoich zagranicznych startów, które rozpoczęły się dokładnie trzy lata temu od rywalizacji w mistrzostwach Europy, w których krakowianin zajął czwarte miejsce. Oprócz tego 13-letni wówczas Greguła zdołał stanąć na podium polskiego pucharu Rotaxa. W tym roku Kuba skupi się już na startach tylko poza granicami naszego kraju.

1

15-latek weźmie udział w dwóch europejskich znanych cyklach: Rotax Max Challenge, a także Rotax Euro Challenge. Pierwszy z nich obejmuje pięć weekendów wyścigowych na torach we Włoszech, Austrii, Węgrzech i Czechach. Sezon rozpocznie się od wizyty na położonym pod Wenecją torze Adria (18-19 marca). Kalendarz drugiego cyklu składa się z czterech rund, z których pierwsza zaplanowana na belgijskim torze Genk i rozpocznie się nieco ponad 10 dni po wizycie we Włoszech. Oprócz tego Kuba odwiedzi tory we Francji, Niemczech i Włoszech. Finał sezonu zaplanowany został na dobrze znanym krakowianinowi torze Castelletto, na którym przeprowadzał przedsezonowe testy.

2

Polski kierowca kartingowy czuje się dobrze przygotowany do wyzwań, jakie stoją przed nim w sezonie 2017. W zmierzeniu się z nimi cały rok będzie pomagał mu kartingowy mistrz świata Karol Basz, z którym Greguła rozpoczął współpracę w roku 2011 mając zaledwie 10 lat! Doświadczony zawodnik zajmuje się analizą przejazdów, a także uczy młodziutkiego Kubę odczytu telemetrii, dzięki czemu ten może wyciągnąć z treningów i testów jeszcze cenniejszą wiedzę.

3

Kalendarz Rotax Max Challenge:

 

I runda   (18-19 marzec)      Adria (Włochy)

II runda  (15-16 kwiecień)    Bruck (Austria)

III runda (17-18 czerwiec)    Kecskemet (Węgry)

IV runda (15-16 lipiec)         Cheb (Czechy)

V runda  (09-10 wrzesień)   Bruck (Austria)

4

Kalendarz Rotax Euro Challenge:

 

I runda   (29 marzec – 2 kwiecień)   Genk (Belgia)

II runda  (24 – 28 maj)                      Salbris (Francja)

III runda (26 – 30 lipiec)                    Wackersdorf (Niemcy)

IV runda (20 – 24 wrzesień)              Castelletto (Włochy)

image002

Kuba Greguła: – W tym roku zdecydowaliśmy się kontynuować starty w kartingu na najwyższym europejskim poziomie. Będzie to pracowity sezon, bowiem od marca do września czeka na nas aż dziewięć weekendów wyścigowych. Osobiście nie mogę już doczekać się pierwszej rundy na torze Adria, która zaplanowana jest na weekend 18-19 marca. Czuję się dobrze przygotowany, całą zimę spędziłem na siłowni, symulatorach i niektórych torach kartingowych, więc nie wypadłem z rytmu!

image008

inf.pras.

Dodaj komentarz