Koronacja mistrza Polski

Filip Nivette i Kamil Heller zwyciężyli w 5. Rajdzie Nadwiślańskim pokonując Zbigniewa Gabrysia i Tomasza Kasperczyka. Tym samym załoga Skoda Fabii R5 sięgnęła po tytuł Rajdowych Mistrzów Polski 2017 na jedną rundę przed zakończeniem sezonu.

 image001

Świeżo upieczony mistrz Polski świetnie rozpoczął rywalizację w Rajdzie Nadwiślańskim – piątej rundzie tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Dzięki zwycięstwu na odcinku specjalnym Urzędów to właśnie Filip Nivette i Kamil Heller zostali pierwszymi liderami rajdu rozgrywanego w okolicach Lublina. Załoga Skoda Fabii R5 na ponad 26-kilometrowej próbie pokonała drugiego na mecie Bryana Bouffiera o 8,7 sekundy.

image002

Pierwszą, sobotnią pętlę zakończył odcinek specjalny Józefów, na którym najlepszym czasem popisał się Bryan Bouffier. Tuż za Francuzem uplasował się Filip Nivette i Tomasz Kasperczyk. Kierowca Skody Fabii R5 mimo wszystko zakończył ten etap rywalizacji na 1. miejscu w klasyfikacji generalnej zachowując przewagę 6,1 sekundy nad załogą Bryan Bouffier/Xavier Panseri.

 

Trzeci odcinek specjalny Rajdu Nadwiślańskiego stanowił kolejny przejazd Urzędowa, na którym znów najlepsza okazała się załoga Nivette/Heller. Zawodnik jadący Skodą Fabią R5 obsługiwaną przez zespół Romana Kresty pokonał o 3,9 sekundy drugiego Bryana Bouffier oraz o 25,4 sekundy trzeciego Zbigniewa Gabrysia. Dzięki temu rezultatowi warszawianin oddalił się od Francuza na 10 sekund w klasyfikacji generalnej.

image003

Zakończeniem drugiej pętli Rajdu Nadwiślańskiego był oes Józefów 2, na którym bezkonkurencyjny okazał się Filip Nivette, prowadzący po pierwszym dniu z przewagą 13,8 sekundy nad drugim Bouffierem. Załoga Skody Fabii R5 wygrała 4 z 5 rozegranych pierwszego dnia odcinków specjalnych i mogła położyć się spać z komfortowym prowadzeniem nad resztą rywali.

 

Pierwszy dzień rywalizacji w okolicach Lublina przybliżył Filipa Nivette do przypieczętowania tytułu mistrzowskiego już w trakcie przedostatniej rundy cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Nivette i Heller rozpoczęli niedzielne zmagania z 20-sekundową przewagą nad swoim francuskim rywalem. – Założenie miękkiej mieszanki na pierwszej pętli było błędem. Powiem szczerze – jechałem z duszą na ramieniu. Wszystkie hamowania wykonywaliśmy bardzo wcześnie i ostatecznie jakoś się udało. Jutro planujemy tak zwane BHP do mety. Trzymajcie kciuki, żeby było dobrze – zapowiadał Nivette.

image004

Już na pierwszej niedzielnej pętli Rajdu Nadwiślańskiego z rywalizacją pożegnał się największy rywal Filipa Nivette w walce o zwycięstwo – Bryan Bouffier. Na drugim niedzielnym odcinku specjalnym Francuz wypadł z trasy, czym przekreślił swoje szanse na zwycięstwo i po raz drugi z rzędu nie ukończył rundy RSMP.

 

Tymczasem Filip Nivette i Kamil Heller bezproblemowo kontrolowali swoje tempo i przebieg rywalizacji, zapewniając sobie tytuł mistrzowski w tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

image005

Filip Nivette: – Dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie w drodze do tego miejsca! Nie było łatwo, ale na pewno było warto! Rajd Nadwiślański nie należał do najłatwiejszych, ale udało się osiągnąć zamierzony cel. Jeśli miałbym podziękować wszystkim, którzy dołożyli swoją przysłowiową cegiełkę do tego sukcesu, mogłoby nie starczyć stron. Jestem strasznie wzruszony i ogromnie szczęśliwy. Dzięki wam wszystkim!  

inf.pras.

Dodaj komentarz