Ładniak dwa razy na podium w Poznaniu

To był bardzo udany weekend wyścigowy dla 15-letniego Szymona Ładniaka. Zawodnik Automobilklubu Wschodniego w Lublinie wygrał na Torze Poznań sobotni wyścig długodystansowy Endurance D4 3500, a w niedzielę zajął trzecie miejsce w dziesiątej rundzie Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Start w Poznaniu miał być jedynie treningiem przed ostatnią rundą Clio Cup Central Europe, która odbędzie się w pierwszy weekend listopada na francuskim torze wyścigowym Paul Ricard. Okazało się jednak, że to właśnie tu nastolatek z Lublina stanął pierwszy raz w swojej karierze na najwyższym stopniu podium. Jak sam mówi, było to niesamowite uczucie.

Szymon Ładniak: To był dla mnie bardzo udany weekend wyścigowy. W sobotę podczas wyścigu Endurance D4 na Torze Poznań, pomimo jazdy na wyścigowych slickach w niskiej temperaturze, świetnie poszedł mi start lotny i udało się cały czas trzymać dobre i równe tempo. Zawody były pełne emocji, dwa razy wyjeżdżał na trasę safety car, na torze pojawił się też rozlany olej. Mimo to jechało mi się bardzo dobrze i po raz pierwszy stanąłem na najwyższym stopniu podium. W niedzielę wyścig WSMP także ułożył się po mojej myśli. Po dobrym starcie już na drugim zakręcie udało mi się przeskoczyć z piątego na drugie miejsce i tak jechałem przez większość czasu. Dopiero pod koniec kierowca o wiele mocniejszej Skody wyprzedził mnie i metę minąłem jako trzeci.

Sponsorami zespołu Szymona Ładniaka: Lubelski Węgiel „Bogdanka”, Lubelskie Smakuj życie, Dom na Podwalu i Salumanus. Ostatni weekend wyścigowy Clio Cup odbędzie się na początku listopada we Francji.

inf.pras.