Le Mans – więcej zespołów z oponami Dunlopa

 

  • Dunlop nowym partnerem Michela Vaillanta, legendarnego bohatera sportów motorowych

  • Dunlop został wybrany przez 84% zespołów rywalizujących w Europejskiej Serii Le Mans 2017

  • Dunlop wprowadza nowe opony w wyścigach w klasach Prototypowej i LMGTE-Pro.

 Le Mans - więcej zespołów z oponami Dunlopa_1 — kopia

W ramach ogłoszonej listy zespołów startujących w prestiżowym, 24-godzinnym wyścigu Le Mans, Europejskiej Serii Le Mans i Długodystansowych Mistrzostw Świata (WEC) FIA, zawarto również informację o producencie opon wybranym przez poszczególne teamy. W tym roku więcej zespołów rywalizujących w Europejskiej Serii Le Mans (84% wobec 71% na początku sezonu 2016) w otwartej klasie prototypów LMP2 wybrało Dunlopa jako preferowanego partnera technicznego.

W kategorii LMP2 Długodystansowych Mistrzostw Świata (WEC) FIA, w której przez ostatnie sześć lat zwycięzcy 24-godzinnego wyścigu Le Mans wybierali opon Dunlop, większość zespołów (18 z 23 załóg) również zdecydowała się na ogumienie tej marki. W klasie LMP2 Dunlop poinformował również o nawiązaniu współpracy z Michelem Vaillantem, legendarnym bohaterem sportów motorowych przy wydaniu jego nowego komiksu „Rébellion”, którego akcja rozgrywa się podczas 24-godzinnego wyścigu.

LE MANS TEST DAY sunday 5th june 2016 Photo Clément Marin

Michel Vaillant i Dunlop mają wspólne dziedzictwo, wartości i wieloletnią historię udziału w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Spośród siedemdziesięciu pięciu opublikowanych komiksów, akcja dwunastu rozgrywa się na torze Sarthe. Dunlop jest rekordzistą pod względem liczby zwycięstw w 24-godzinnym wyścigu Le Mans – było ich 34, zdobytych przez wiele lat w czasie kooperacji z prestiżowymi markami takimi jak Jaguar, Ferrari i Porsche.

W ramach współpracy Dunlop zorganizuje szereg ekscytujących akcji promocyjnych dla fanów. Powstanie również wideo ilustrujące kulisy pracy nad tworzeniem komiksu, które zostanie opublikowane w mediach społecznościowych Dunlopa.

W klasie LMGTE Długodystansowych Mistrzostw Świata (WEC) FIA, zespół Aston Martin Racing, który w roku 2016 zdobył dwa tytuły (Nicki Thiim i Marco Sørensen zdobyli Puchar FIA WEC dla kierowców GT, a ich zespół wygrał Trofeum FIA WEC) po raz kolejny wybrał opony Dunlop, przygotowując się do obrony pozycji lidera w sezonie 2017.

24 HEURES DU MANS 2016 Photo Clément Marin

Dyrektor ds. Sportów Motorowych Jean-Felix Bazelin jest bardzo zadowolony z zaangażowania partnerów Dunlop: „Czujemy się bardzo usatysfakcjonowani tym, że tak wiele zespołów wybrało Dunlopa na preferowanego partnera technicznego w trudnych, długodystansowych mistrzostwach. Świadczy to pozytywnie o ogromnej pracy włożonej przez zespoły serwisowe, produkcyjne i techniczne podczas ubiegłego sezonu i w okresie testów zimowych. Program testów na rok 2017 wznowiliśmy dzień po finałowym wyścigu ubiegłorocznych mistrzostw, przystępując do projektowania opon dla kategorii GTE i LMP. Od tej pory nieustannie je rozwijamy i ulepszamy.”

Dunlop testował opony na torach Sakhir (Bahrain), Sebring (USA) i Paul Ricard (Francja) od końca sezonu 2016. W przypadku najnowszych samochodów klasy LMP2, dzięki nowym przepisom i całkowicie nowej specyfikacji opon Dunlop, czasy okrążeń zbliżyły się do osiąganych przez zaawansowane samochody klasy LMP1 zaledwie cztery sezony temu. 

Długodystansowe Mistrzostwa Świata (WEC) FIA i Europejska Seria Le Mans rozpoczną się na torze Silverstone (Wielka Brytania) 15 i 16 kwietnia.

24 HOURS of NURBURGRING 14-17/05/2015 © CLEMENT MARIN

Więcej informacji na Dunlop.eu

Obserwuj @DunlopMSport na Twitterze aby dowiedzieć się więcej o współpracy.

 inf.pras.

Dodaj komentarz