Leszek Kuzaj organizuje własną imprezę na koniec sezonu!

Kultowa postać polskich rajdów samochodowych, Leszek Kuzaj poinformował, że organizuje w grudniu Tor Modlin Rally Show. Impreza ma zakończyć sezon 2020.

Impreza ma się odbyć tylko na terenie Toru Modlin. Ten obiekt od ponad trzech lat gościł zawodników rywalizujących w Barbórce Warszawskiej, która niestety w tym orku została odwołana. Z inicjatywą zorganizowania rajdu, który zakończy tegoroczny sezon wyszedł Leszek Kuzaj. Według aktualnych informacji harmonogram ma się składać z 8 lub 9 odcinków specjalnych, które będą poprowadzone po całym obiekcie w Modlinie. Można więc wnioskować, że będą to krótkie i kręte próby po głównej nitce toru oraz na drogach pobocznych. Łączna długość kilometrów oesowych ma być nieco większa niż na warszawskiej Barbórce – ok. 30 km.

Serwis ze względów obostrzeń nie będzie rozlokowany w jednym miejscu. Maksymalna ilość załóg, która zostanie dopuszczona do startu to 60 załóg. Taka liczba wynika z przepustowości trasy. Dzień wcześniej zaplanowane jest Kryterium Toru Modlin. Impreza niestety odbędzie się bez udziału kibiców, a organizatorzy informują, że będą dostępne relację live z kilku odcinków. Ciekawe jest to jaka będzie obsada Tor Modlin Rally Show. Czy będziemy mogli się spodziewać czołówki z RSMP?
Źródło: motorsport.com
Autor: Dominik Reda