Lotto Baja Poland: Dzień pełen rajdowych przygód dla RMF 4RACING Team

Po drugim dniu zmagań podczas Lotto Baja Poland nastroje w ekipie RMF 4RACING Team są mieszane. Z jednej strony dobry występ Krzysztofa Bieguna i Aleksandry Kujawy, którzy zajęli drugie miejsce w grupie OPEN. Z drugiej problemy techniczne Aleksandra „Faziego” Szandrowskiego i Rafała Płuciennika, które nie pozwoliły im ukończyć drugiego oesu.

   DSC09903

Pierwszy odcinek specjalny rozgrywany w Drawsku Pomorskim dla obu ekip był udany. Zawodnicy jechali zgodnie z założeniami, co pozwoliło im zająć dobre lokaty. Szandrowski z Płuciennikiem ukończyli oes na 3 miejscu w grupie TH. Dobrze zaprezentował się również Biegun i pilotująca go Kujawa, którzy uplasowali się na 2 miejscu w grupie Open.

 987A6006

Na drugim odcinku wczorajszego dnia obie załogi miały problemy techniczne. Najbardziej dotknęły one Aleksanda „Faziego” Szandrowskiego i Rafała Płuciennika. Awaria turbiny w samochodzie uniemożliwiła im dalsze ściganie.

Po dzisiejszym dniu rajdu mamy mieszane odczucia. Pierwszy odcinek poszedł nam całkiem dobrze, byliśmy na 3 miejscu w swojej grupie. Na drugim oesie mieliśmy awarie, musieliśmy zjechać z trasy, co wiąże się z karą taryfy czasowej. Trzeba teraz naprawić nasz samochód, by móc jutro ścigać się dalej. Na trasie bardzo dużo się działo, załogi z którymi walczymy również miały kłopoty techniczne. Mówi się, że „zwycięzcy są na mecie”, my będziemy o to walczyć – komentuje Rafał Płuciennik, szef RMF 4RACING Team.

Kłopoty napotkały również Krzysztofa Bieguna i Aleksandrę Kujawę, którzy w swoim samochodzie mieli problemy z wahaczami. Usterka nie przeszkodziła załodze w zdobyciu 2 miejsca w swojej grupie, co daje dużą szansę na podium w klasyfikacji końcowej Lotto Baja Poland.

 987A6647

Pierwszy oes przejechaliśmy bez większych niespodzianek. Na drugim odcinku specjalnym mieliśmy problemy z wahaczem. Na szczęście dojechaliśmy plasując się na całkiem niezłej pozycji w swojej grupie. Serwis sprawnie uwija się z naprawą samochodu, więc na pewno jutro wystartujemy w pełni przygotowaną rajdówką.

Wczoraj przez cały dzień w Drawsku Pomorskim dużo się działo. Oprócz sportowej rywalizacji na bezdrożach w miasteczku rajdowym, szczególnym wydarzeniem było przyznanie Rafałowi Płuciennikowi i Adamowi Małyszowi Srebrnej Spinki SW za wsparcie akcji charytatywnej „Dar Serca”. Obaj Panowie są zaangażowani w pomoc chorym dzieciom i realizację ich motoryzacyjnych marzeń, za co zostali nagrodzeni podczas wczorajszego rajdu.

 IMG_5191

Dziś zawodnicy zawitają do Dobrej, gdzie rozegrane zostaną dwa odcinki specjalne, każdy o długości 65 km.

inf.pras.

Dodaj komentarz