Lubiak i Borko: liderzy przed finałem w Świdnicy – ostatnia runda odwołana

Po doskonałym drugim miejscu w inauguracyjnej rundzie sezonu mistrzostw Polski w Rzeszowie i triumfie w Rajdzie Śląska Maciej Lubiak z Tomaszem Borko są liderami dwóch klasyfikacji – wśród aut napędzanych na jedną oś oraz w klasie czwartej.

Już w najbliższy weekend załoga biało-czarnego Peugeota 208 stanie przed ostatnim sportowym wyzwaniem w tym roku. Tym razem rywalizować będą na kultowych trasach Rajdu Świdnickiego. Przewaga kierowcy Milanovo Racing Team nad największymi rywalami Szymonem Cieślakiem i Radkiem Typą nie pozwala spocząć na laurach i zapowiada się niesamowita końcówka sezonu. Organizatorzy trzeciej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski przygotowali 9 odcinków specjalnych o łącznej długości 120 kilometrów, w tym przejazdy po najsłynniejszym rajdowym miejscu w kraju – kostce na „patelniach walimskich”. Dzień przed startem Rajdu Świdnickiego poinformowano o odwołaniu – w związku z pandemią – ostatniej zaplanowanej w nowym kalendarzu rundy RSMP na Słowacji, zatem wszystko wskazuje na to, że to właśnie rajd na Dolnym Śląsku wyłoni mistrzów Polski zarówno w klasach, jak i w generalce.

Maciej Lubiak: – Stajemy na starcie w Świdnicy – tym razem jesienią, nie wiosną. Będzie to jeden z ważniejszych rajdów. Zapowiada się emocjonujący finał sezonu. Stawka w naszej grupie jest bardzo mocna. Raz my wygraliśmy, raz konkurenci. Teraz czas na ostateczne rozstrzygnięcie. Jesteśmy z całym Milanovo Racing Team przygotowani i zmotywowani. Sprinterski charakter całego sezonu powoduje, że najmniejszy błąd uniemożliwia zwycięstwo. Dzień przed startem Rajdu Świdnickiego dowiedzieliśmy się o odwołaniu słowackiego Rajdu Koszyc. Nie jest to idealna sytuacja, ale czasem właśnie o to chodzi, aby wyjść ze strefy komfortu, by sięgnąć po więcej.

Tomasz Borko: – Rajd Świdnicki zawsze wspominam bardzo miło. Mam nadzieję, że i tym razem tak będzie. Pierwszy raz będę startował tu w warunkach jesiennych, niemniej jednak pogody ducha nam nie brakuje i jesteśmy pozytywnie nastawieni do tego startu.

inf.pras.