Lukas zgarnia punkty za czwarte miejsce

Podczas ósmej tegorocznej rundy Porsche Mobil 1 Supercup reprezentujący barwy OLIMP Motorsport Robert Lukas ustrzegł się poważnych błędów i zajął w dzisiejszym wyścigu piąte miejsce. Przed zawodnikiem z Bielska-Białej uplasował się startujący gościnnie Mattia Drudi dzięki czemu Polak zgarnął punkty za czwartą pozycję przy okazji awansując na piątą lokatę w klasyfikacji cyklu.

 Porsche Mobil 1 Supercup Monza 2016

Niedzielny wyścig na legendarnym torze Monza obfitował w wiele dramatów. Już na pierwszym okrążeniu, na słynnym zakręcie Parabolica kolega Roberta Lukasa z zespołu Förch Racing Chris Bauer wykonał obrót, a kolejny zawodnik jadący w polskiej ekipie Patrick Eiseman zaliczył groźnie wyglądające rolowanie. By tego było mało, Pablo Sanchez Lopez – również korzystający z usług teamu Förch Racing uderzył w barierę. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

 

Robert Lukas szczęśliwie uniknął podobnych przygód i pokazał bardzo solidne tempo, które pozwoliło mu na powtórzenie ubiegłorocznego wyniku, jakim było osiągnięcie mety na piątej pozycji. Wyścig na torze Monza padł łupem Matteo Cairoli z ekipy Fach Auto Tech, dla którego była to czwarta wygrana w sezonie. Dzięki temu wynikowi włoski kierowca na dwa punkty zbliżył się do prowadzącego Svena Müllera.

Porsche Mobil 1 Supercup Spa 2016

Robert Lukas: – To był dość udany wyścig. Prezentowałem solidne tempo mimo przeziębienia, z którym borykam się przez cały weekend. Wyścig należy zatem zaliczyć do udanych. Niestety w czasie kraksy na Parabolice ucierpiały trzy samochody naszego zespołu. Na szczęście do kolejnej rundy Porsche Mobil 1 Supercup w Stanach Zjednoczonych jest jeszcze sporo czasu, więc z pewnością wszystkie auta będą wyglądały jak nowe.

 

Kalendarz Porsche Supercup 2016

Porsche Mobil 1 Supercup Monza 2016

15 maja – Hiszpania (Circuit de Catalunya)

29 maja – Monako

3 lipca – Austria (Red Bull Ring)

10 lipca – Wielka Brytania (Silverstone)

24 lipca – Węgry (Hungaroring)

31 lipca – Niemcy (Hockenheimring)

28 sierpnia – Belgia (Spa-Francorhamps)

4 września – Włochy (Monza)

23 października – USA (Circuit of the Americas)

inf.pras.

Dodaj komentarz