Maciej Dreszer wygrywa 24 godzinny wyścig na torze Zolder w Belgii!

 

 

  • Pierwsze miejsce dla Polaka, z dużą przewagą nad drugim zespołem

 

  • BMW zespołu Dreszer Motorsport prowadziło w swojej klasie przez większość wyścigu

 

  • Dzięki świetnemu występowi Polak awansował na 2. miejsce w klasyfikacji generalnej BMW M235i Racing Cup

 

MACIEJ DRESZER KASK PNG-2

 

Zolder, 31.08.2015 – Po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej Maciej Dreszer wrócił do ścigania i zrobił to w fantastycznym stylu. Polak, wspólnie z czwórką innych kierowców z zespołu Dreszer Motorsport – Stephane Kox, Peterem Koxem, Josem Mentenem i Dennisem Reterą – wygrał swoją klasę podczas 24-godzinnego wyścigu na torze Zolder w Belgii. To nie koniec dobrych wiadomości – BMW Polaka dojechało do mety na świetnym 5. miejscu w klasyfikacji generalnej.

 

Wyścig ułożył się po myśli Polaka – mimo dopiero czwartego czasu w kwalifikacjach BMW M235i Racing zespołu Dreszer Motorsport dość szybko przesunęło się na drugie miejsce w swojej klasie. Po czterech godzinach ścigania zespół Maćka objął prowadzenie w klasie i nie oddał go do końca wyścigu. Ostatecznie na mecie samochód Maćka Dreszera zameldował się z komfortową przewagą siedmiu okrążeń nad rywalem który dojechał na drugiej pozycji.

maciej nowe logo 2015-2

To zwycięstwo ma dla Maćka bardzo duże znaczenie – dzięki niemu zespół Dreszer Motorsport przeskoczył na 2. pozycję w klasyfikacji generalnej cyklu BMW M235i Racing Cup i ma bardzo duże szanse na walkę o triumf w tym pucharze. Kolejny, przedostatni w tym sezonie wyścig tego cyklu odbędzie się 3 października na słynnym torze Spa-Francorchamps w Belgii.

 

Wyścig na torze Zolder był dla Maćka świetną próbą generalną przed 24-godzinnym wyścigiem na torze Catalunya pod Barceloną, który odbędzie się już w ten weekend. 19-letni Polak został zaproszony do udziału w tej imprezie przez niemiecki zespół Securtal Sorg Rennsport. Po 4 wyścigach serii 24H Series Maciek zajmuje 2. pozycję w swojej klasie i również ma realne szanse na zwycięstwo w swojej klasie.

IMG_5238

inf.pras.