Maciej Garstecki i Piotr Kowner – kolejne zwycięstwo w D4-1600 MPH

367

W pierwszy weekend czerwca, na Torze Poznań odbyły się kolejne rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2016. Zespół Garstecki Sport reprezentowali Maciej Garstecki (Fiat Panda D4-1600 Hour Race) oraz Piotr Kowner (Fiat Seicento Abarth  DN-1N oraz Fiat Panda kl. D4-1600 Hour Race).

034 Garstecki

Maciej Garstecki- za nami druga runda Hour Race, która przebiegała w bardzo trudnych deszczowych warunkach. Mimo to, a może dzięki temu zaliczyliśmy bardzo udany występ. Startując wspólnie z Piotrem Kownerem  Fiatem Panda wygraliśmy klasę D4-1600, co więcej w klasyfikacji generalnej pokonaliśmy wszystkie samochody z klasy D4-2000, a nawet 300-konne auta z grupy D4-3500! Taki wynik nie byłby możliwy bez dobrego przygotowania auta i szybkiej zmiany kół, którą w czasie wyścigu wykonali mechanicy poznańskiego Pol-Caru – Tomek i Krzysztof – bardzo dziękuję! Bieżące informacje o naszym zespole można znaleźć na profilu www.facebook.com/GarsteckiSport

Garstecki1

012

Piotr Kowner- Po ostatnich wyścigach mam dość mieszane odczucia- z jednej strony dobry rezultat w HR, gdzie razem z Maciejem Garsteckim zajęliśmy pierwsze miejsce w klasie oraz 9. w klasyfikacji generalnej. Z drugiej strony niezbyt udane wyścigi w DN1, gdzie zdobyłem kolejne punkty w klasyfikacji, za 4. i 3. miejsce. Wyraźnie brakowało mi szybkości, co potwierdzały wyniki kwalifikacji. Na pewno postaram odrabiać straty i mam nadzieję,  że następne wyścigi będą lepsze w moim wykonaniu.