Maciej Gładysz kartingowym wicemistrzem Polski!

W miniony weekend w Słomczynie zakończyły się Kartingowe Mistrzostwa Polski. Maciej Gładysz zakończył tegoroczny cykl na drugim miejscu w kategorii Mini Rok i zdobył tytuł wicemistrzowski.

To kolejny sukces młodego kierowcy z Tarnowa. W roku ubiegłym młodszy z rodzeństwa Gładyszów został mistrzem Polski!

W Kartingowych Mistrzostwach Polski, które w tym roku odbywały się na torach w Bydgoszczy i Słomczynie wystartowała dwójka tarnowskich kierowców Natalia i Maciej Gładyszowie. Dla młodszego Macieja cykl był niezwykle udany. Maciek należał do ścisłej czołówki swojej kategorii plasując się we wszystkich ośmiu wyścigach na drugiej pozycji, co dało mu pewny tytuł wicemistrz kraju w Mini Rok. Warto wspomnieć, że młodziutki tarnowianin sięgnął po tytuł w swoim pierwszym roku startów w tej kategorii, która uznawana jest za jedną z najmocniejszych i najliczniejszą w Polsce.

„Bardzo się cieszę ze zdobytego tytułu wicemistrzowskiego. Walka w tegorocznych zawodach była niezwykle zacięta i wyrównana. Pojedynki w każdym z wyścigów wymagały wielkiej koncentracji i znakomitej dyspozycji. Dziękuję mojemu zespołowi Parolin Poland by WTR za świetną współpracę  i wspólny sukces.” – powiedział młody kierowca po zakończeniu rozgrywek o mistrzostwo Polski.

W mistrzowskim cyklu wystartowała również Natalia Gładysz, która była jedyną dziewczynką w zestawie startowym tegorocznych KMP. Natalia bardzo dzielnie walczyła w gronie swoich rywali i zakończyła mistrzostwa na 9. pozycji po dwóch rundach.

„Walka w mistrzostwach była dla mnie ostatnią imprezą w tym sezonie. Cieszę się, że mogłam zakończyć tegoroczny sezon w najbardziej prestiżowych rozgrywkach, a szczególnie cieszy mnie tytuł wicemistrzowski mojego brata, który po raz kolejny znalazł się na podium mistrzostw Polski.”

Kartingowe Mistrzostwa Polski zakończyły sezon kartingowy w Polsce. Jednak polskich kierowców zobaczymy jeszcze na torach kartingowych we Włoszech. Maciej Gładysz już we czwartek rozpocznie rywalizację na włoskim torze w Lonato, gdzie w najbliższy weekend wystartuje w Trofeum Jesieni, a później rywalizował będzie w najważniejszej imprezie kartingowej kierowców serii Rok Cup – finale światowym Rok Cup International Final.

inf.pras.